Many Torn Cardboard Boxes Assembled Bundle Stack Recycling

Karton najde na zahradě využití jako mulč, hubič plevele nebo past na škůdce

Karton je všestranný materiál, který lze na zahradě využít různými způsoby. Ať už zakládáte nový záhon, nebo hledáte způsoby, jak regulovat plevel a škůdce, lepenka může být cenným doplňkem vaší sady zahradního náčiní. V tomto článku představíme ty nejlepší způsoby, jak můžete karton na zahradě využít.

Když zakládáte záhony nebo nové sazenice

Karton může být skvělý způsob, jak vytvořit nové zahradní záhony. Jednoduše položte vrstvu lepenky na trávu nebo plevel v oblasti, kde chcete vytvořit svůj nový záhon. Karton důkladně navlhčete a poté zasypte vrstvou zeminy nebo kompostu. Karton se časem rozpadne a zároveň potlačí plevel a přidá organickou hmotu do vaší půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Skořice je tajným spojencem každého zahradníka. Rostliny posílí, ochrání a uzdraví

Karton lze použít také jako biologicky odbouratelnou nádobu na sazenice. Jednoduše nařežte karton na malé čtverečky nebo proužky a srolujte je do trubiček. Naplňte trubičky zeminou a zasaďte semínka. Když jsou sazenice připraveny k přesazení, jednoduše zasaďte kartonové trubičky přímo do záhonu.

Zdroj obrázku: Freepik

Karton se postará také o potřeby vašich rostlin

Jednou z největších výzev pro zahradníky je hubení plevele a karton může být efektivním a ekologickým způsobem, jak toto zvládnout. Jednoduše položte vrstvu lepenky na oblast, kde chcete hubit plevel, a zakryjte ji vrstvou mulče. Karton potlačí růst plevele tím, že zablokuje sluneční záření, ale zároveň umožní pronikání vody a vzduchu. Karton lze použít i jako mulč samotný. Jednoduše položte vrstvu lepenky na půdu kolem rostlin. Karton pomůže udržet vlhkost v půdě a zároveň potlačí růst plevele.

Mohlo by vás zajímat:  Po otevření nakládaných okurek může přijít šok. Několik chyb při zavařování je zbytečně zničí

Karton lze také použít v kompostu. Jednoduše natrhejte lepenku na malé kousky a přidejte ji do kompostovací nádoby nebo hromady. Karton dodá kompostu uhlík, který je nezbytný pro zdravé kompostování.

V neposlední řadě lze karton použít také jako past na slimáky, šneky a další zahradní škůdce. Jednoduše umístěte navlhčený kus lepenky do zahrady a pravidelně jej kontrolujte a vyměňujte, karton totiž škůdce přitáhne a už nepustí.

Zdroj: https://www.birdsandblooms.com/gardening/gardening-basics/cardboard-gardening/
Přidat na Seznam.cz