Top View Delicious Chocolate Arrangement Dark Cloth

Kakao milují děti i dospělí, málokdo však tuší, že může i ublížit

Kakao milují především děti, ale čas od času si ho dopřejí také dospělí. Jeho zdravotní přínosy jsou známé, ale měli byste si dát pozor, abyste ho nekonzumovali větší množství. Je to nápoj, který se vyrábí pomocí prášku a mléka. Kakao si pamatujeme hlavně z dětství, ale kakaový prášek může být i nebezpečný. Na co si dávat při pití tohoto lahodného nápoje pozor?

Kakaové boby jsou zdrojem vitaminů

Kakao je mletý prášek, který se získává z kakaových bobů. Rostou v Jižní a Střední Americe a používají se nejen k výrobě čokolády nebo kakaa, ale lidé je milují i jako prostředek v alternativní medicíně. Kakaové boby jsou plné nejen vitaminů, ale také zdravých tuků a dalších prvků, které jsou vhodné pro naše tělo. Granulované kakao ale není tolik vhodné. Koupíte ho sice v každém obchodě, při jeho pití ale dejte pozor.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky na trávení

Instantní kakao vám může ublížit. Je jednoduché na přípravu a děti ho milují, tím ale podle všeho končí seznam výhod. Granulované kakao totiž obsahuje sůl, cukr, ale také umělá aromata nebo uhličitan hořečnatý. Pokud kakao dáváte svým dětem, dbejte na to, aby neobsahovalo mnoho cukru. Na 100 gramů kakaa to může být klidně až 85 gramů.

Zdroj obrázku: Freepik

Potraviny s vysokým množstvím cukru nejsou vhodné pro děti

Potraviny, které obsahují vysoký podíl cukru, zvyšují riziko nadváhy a posléze i obezity. Vzniknout ale může i cukrovka, zubní kaz nebo rakovina. Jsou to navíc prázdné kalorie a po takových výrobcích budete mít zase brzy hlad. Pokud si kakao dáte ráno, ještě můžete prázdné kalorie vyběhat. Večer ale tento nápoj není vůbec vhodný. Energii si dodejte jinými potravinami, které jsou zdravější.

Mohlo by vás zajímat:  Lidé pro ně chodí zbytečně do lesa. Přitom se houby dají pěstovat stejně jako zelenina nebo ovoce

Co ale dělat, pokud si chcete připravit kakao? Stačí sledovat složení produktu. Nejvhodnější bude pravé kakao, které má tmavou barvu a většinou se používá do dezertů. Je to produkt, který je rozhodně zdravější a působí příznivě na naše zdraví. Zvýšíte si imunitu a zabráníte rychlému stárnutí organismu.

Zdroj: https://www.rxlist.com/cocoa/supplements.htm
Přidat na Seznam.cz