Thoughtful European Badger Looking Food Moorland Sunrise Summer

Jezevce odradí od návštěv zahrady repelenty, světlo i vysoký plot

Jsou to tak krásná a roztomilá zvířata. Ale ne na zahradě. Mohou zničit rostliny, vyhrabat hluboké díry a zničit dokonale střižený trávník. O kom je řeč? O jezevcích. Jsou všežravci, proto nepohrdnou ničím, co na vaší zahradě najdou. Pochutnají si na ovoci a zelenině. Milují hmyz a rádi si dopřejí žížaly. Dokonce se mohou začít dobývat do králíkáren a útočit na tyto drobné domácí mazlíčky. Na druhou stranu se jim nesmí ubližovat. Jak se tedy jezevců účinně zbavit?

Mohlo by vás zajímat:  Plátek okurky v květináči odhalí, že pokojové rostliny napadli škůdci

Nezvaný host v zahradě

Jezevec je druh savce, který se vyskytuje v Evropě, severní Africe a západní Asii. V Polsku je dokonce považován za jednoho z nejběžnějších savců, žije v lesích, parcích i na volných plochách. Toto zvíře má hustou, drsnou, černobílou srst a podsaditou postavu.

Aktivní jsou především v noci. Milují zalesněné oblasti i otevřené plochy. Tady mohou jednoduše najít potravu v podobě drobných živočichů, ovoce a zeleniny. A protože jde o chytrá zvířata, rádi vyrazí do obydlených oblastí. Zahrady pro ně představují skvělé místo, jak si jednoduše obstarat pestrý jídelníček.

Mohlo by vás zajímat:  Se sluníčkem se vrací i dotěrní komáři. Některé příjemné vůně je zaručeně odpudí
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyhnat jezevce ze zahrady

Jezevec se dá ze zahrady vyhnat hned několika způsoby. Použít můžete odstrašující metody, jako je použití fyzických bariér a repelentních vůní. Protože jde o citlivá zvířata, můžete instalovat také zvukové plašiče.

Jezevci se vyhýbají světlu. Instalujte do své zahrady světla, stačí orientační. Noční osvětlení bude na zahradě působit zajímavě a ještě vyplaší i ostatní savce, kteří v noci přicházejí na vaši zahradu za potravou.

Některým zahradníkům se také osvědčil vysoký plot. Jezevci jsou sice dobrými ve šplhu, ale vysoký plot nad 1,5 metru je odradí. Důležité je, aby byl plot dobře ukotven v zemi. Jinak si jezevci najdou prostor pro vniknutí do zahrady pod plotem. Pokud všechny výše uvedené metody selžou, můžete vyzkoušet odchyt. Na trhu jsou k dostání pasti, které slouží k bezpečnému odchytu zvířat. Pak už stačí odchycené zvíře vypustit do volné přírody.

Zdroj: https://www.gardenbenches.com/blog/how-to-deter-badgers/
Přidat na Seznam.cz