Closeup Shot Cute Hedgehog Walking Green Grass

Ježek je spojencem každého zahrádkáře. Láká ho jídlo a přístřešek

Když je člověk majitelem kousku zeleně, ví, jaké výzvy může přinášet. Zahradničení je často nekonečná práce. Avšak, i když se snažíte dělat vše pro svoji zahradu, mohou škůdci narušit váš pokojný ráj. Místo toho, abyste sahali po chemii, zvažte přátelství s ježkem.

Můj malý přítel Ježek

Ježek není jen roztomilý tvor, ale také nesmírně prospěšný. Jde o všežravce, jehož jídelníček obsahuje hlavně malé měkkýše, hmyz, obojživelníky a občas si dopřeje i ovoce nebo zeleninu. Pokud ježka zpozorujete poblíž vaší zahrady, neztrácejte čas a začněte jej lákat k sobě.

Mohlo by vás zajímat:  Správná barva oblečení zvýší ochranu před otravným hmyzem

Jak jej pohostit?

Pokud chcete mít ježka jako stálého návštěvníka, nabídněte mu něco dobrého k snědku. Mokré kočičí krmivo je vynikající volbou. Mimo to ježci rádi konzumují i syrové hovězí nebo vepřové maso, droby (pozor na kosti!), drobně nakrájená jablka, kukuřici, mrkev a hroznové víno. A nikdy nezapomeňte přidat nesolenou vodu do misky.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zajistěte mu klid před jinými zvířaty

Zajistěte, aby potrava byla určená jen pro ježka. Můžete například umístit prkno s nějakým závažím na dvě cihly s mezerou, která je přístupná jen pro ježka.

Mohlo by vás zajímat:  Chování v lese má jasná pravidla, ne každý je zná a většina je dodržuje

Nabídněte mu domov

Po zajištění stravy a jídla je čas vytvořit ježkovi příjemné zázemí. Ježkové si užívají procházky v dlouhé trávě, takže mu můžete vytvořit malý nerušený koutek plný vysoké trávy. Spadané listí je také skvělým místem, protože nabízí nejen úkryt, ale i jídlo v podobě hmyzu. Domeček pro ježka je také skvělý nápad, který ocení.

Buďte opatrní při sečení trávy a zvažte, zda používat pesticidy, protože ježkové jsou na zahradách citliví na toxické látky.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/gardens/a19772562/how-attract-hedgehogs-into-garden-hedgehog-houses
Přidat na Seznam.cz