Closeup Shot Fresh Green Plants

S likvidací plevelu v zahradě pomůže ocet nebo jedlá soda

Podzimní zahrada vyzývá k tomu, abychom ji připravili na zimu. Sezónní práce nejsou vždy příjemné, ale musíme je udělat. Zapomínat nesmíme na poslední posekání trávníku a shrabání listí. Důležité je také odstranění plevelu z celé zahrady. To je činnost, na kterou většina majitelů zahrad zapomíná. Na jaře si tak přidělávají zbytečně práci, protože se plevel rozmnoží po celé zahradě.

Plevel na zahradu nepatří!

Plevel roste na každé zahradě. Hodně lidí si myslí, že se nic nestane, když ho tam nechají až do jara. Někteří si dokonce myslí, že během zimy zmrzne. Není to ale pravda. Plevel je obrovský škůdce, který se vám roztáhne po celé zahradě, když se ho nezbavíte včas. Připravte se na velkou akci a zajděte si do kuchyně pro všechno, co budete na jeho odstranění potřebovat.

Mohlo by vás zajímat:  S nespavostí zatočí lehká a chutná večeře. Smažená a tučná jídla tělu akorát přitíží
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte plevel pomocí domácích prostředků z kuchyně

Nejjednodušším způsobem, jak můžete zatočit s plevelem před zimou, je roztok na bázi octa. Je to velmi jednoduché. Smíchejte vodu a ocet v poměru 1 : 2 a přidejte několik kapek prostředku na nádobí. Touto směsí jednoduše plevel postříkejte a užijte si zahradničení bez velké práce. Musíte se jen ujistit, že se roztok nedostal na trávu nebo další rostliny, které pěstujete.

Ocet je univerzální prostředek, který můžete v domácnosti použít na vaření, ale také úklid domácnosti. Na plevel funguje také velmi dobře, ale musíte počítat s tím, že je velmi agresivní. Zničí nejen plevel, ale také vše ostatní, na co se dostane. Proceduru byste proto měli nechat na slunečný den bez větru, abyste si nezničili úrodu nebo květiny, které máte rádi.

Mohlo by vás zajímat:  Dobrý metabolismus udrží v rovnováze celé tělo. Jeho zrychlení je nejlepší cesta k zhubnutí

Boj s plevelem pomocí jedlé sody

Další možností je využití jedlé sody. Ta funguje nejlépe, když si všimnete plevele na začátku jeho růstu. Stačí, když jedlou sodou posypete místa, kde plevel začal růst, nebo místa, ze kterých jste ho právě odstranili ručně. Tento jednoduchý postup zabrání plevelu, aby se na vaši zahradu vrátil a obtěžoval vás na stejném místě.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/pests/insects-diseases-weeds/vinegar-as-weed-killer/
Přidat na Seznam.cz