Sweet Maple Syrup Glass Gravy Boat Maple Leaves Gray Background

Javorový sirup snadno nahradí cukru nebo med

Javorový sirup je produkt vyrobený ze šťávy, která se získává z kmene javorového stromu. Je to perfektní doplněk k dezertům, jako jsou například palačinky nebo zmrzlina. Obsahuje složky podporující zdraví s antioxidanty a protizánětlivými účinky.

Výroba javorového sirupu

Javorový sirup se vyrábí ze šťávy získané ze stromového cukru. Výrobní metoda se v průběhu let zlepšovala, jeho podstata však zůstala nezměněná. Tekutina odebraná ze stromu se odpařuje a filtruje. Pro 1 litr javorového sirupu je zapotřebí přibližně 40–50 litrů šťávy z javoru.

Mohlo by vás zajímat:  V 50 letech už nám tělo nic neodpustí. Některé potraviny způsobí nepříjemné zdravotní problémy

Celý výrobní proces javorového sirupu je přísně kontrolován, protože je žádoucí správná hustota a správný obsah cukru ve výrobku. Největším producentem tohoto sirupu je Kanada. Javorový sirup má vlastnosti podporující zdraví, a proto je vždy lepší volbou než bílý rafinovaný cukr.

Bottle Tasty Maple Syrup Bowl Dry Leaves White Wooden Table Space Text
Zdroj obrázku: Freepik

Vlastnosti sirupu

Vlastností javorového sirupu podporujících zdraví je mnoho, může přispět k lepší pohodě, větší imunitě a snižuje riziko určitých chorob. Produkt obsahuje minerály potřebné pro správné fungování těla. Patří sem vápník, zinek, draslík, hořčík a mangan. Navíc je javorový sirup bohatý na antioxidanty a vitamíny B.

Mohlo by vás zajímat:  Banánová slupka zakopaná do země podpoří růže v bohatém kvetení

Nejdůležitější vlastnosti javorového sirupu podporující zdraví jsou údržba zdravých kostí a svalů, zrychlení metabolismu, podpora jater, slinivky břišní, srdce a mozku, snížení špatného cholesterolu, snížení rizika rakoviny, cukrovky a kardiovaskulárních chorob. Důležité je, že při výrobě javorového sirupu se nepoužívají žádné umělé přísady ani konzervační látky. Kromě toho má méně kalorií než cukr nebo med, takže je dobrou náhradou během redukční diety. Vybírejte ale sirup s nejvyšší možnou kvalitou, protože někteří výrobci ho často uměle přislazují, jen aby zvýšili prodané množství. Pozorně proto čtěte složení vybraného výrobku.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/maple-syrup-good-for-you
Přidat na Seznam.cz