Home Garden Landscape Green Lawn Big Hedge Blue Sky Background

Jarní péče o trávník: po zimě potřebuje pročistit a prohnojit

Trávník po zimě vyžaduje naši pozornost. To, jak se o něj na jaře postaráme, je rozhodující pro to, aby v létě byl v dobré kondici. Jak a čím hnojit trávník po zimě a co dělat, aby byl hustý a zářivě zelený?

Základní kroky péče

Stav trávníku po zimě, když roztaje sníh, je obvykle špatný. Aby znovu získal svěžest, musíte o něj pečovat. Jak se starat o trávník po zimě? Zde je instrukce krok za krokem. S péčí o trávník neotálejte, a hned jak roztaje sníh, postupujte podle následujících kroků:

  • Odstraňte mrtvou, suchou trávu, která má neblahý vliv na kořenový systém a brání absorpci vody ze země. Stačí ji důkladně shrabat.
  • Starší trávníky stojí za to skarifikovat, tedy provést hloubkovou vertikutaci (mechanické rozrušení drnů). Tím dojde k odstranění mechu.
  • U kompaktních trávníků je dobré provzdušnit půdu pomocí vidlí nebo speciální hrotů. Díky tomu tráva lépe zakoření a bude rychleji růst.
  • Na místa, která v trávníku zůstala po zimě holá, zasejte semena smíchaná s humusovitou půdou.
Mohlo by vás zajímat:  Že je u sousedů tráva vždycky zelenější, už platit nemusí. Vytvořte si dokonalý trávník
Zdroj obrázku: Freepik

Jak hnojit po zimě?

Jarní hnojení trávníku zahajte tehdy, když už dostal podnět k růstu. Brzy na jaře ale trávník příliš nezavlažujte. V zahradnictvích narazíte na různá hotová hnojiva, speciálně přizpůsobená potřebám trávy. Obsahují všechny důležité sloučeniny, které doplní nedostatky v substrátu. Vždy ale musíte při aplikaci dodržovat doporučení výrobce uvedená na etiketě. Ke hnojení trávníku je dobré používat minerální a organická hnojiva. První z nich jsou k dispozici ve formě prášku, granulí nebo kapaliny. Nejdoporučovanější jsou ve formě granulí, protože je mnohem snazší je rozložit na povrch trávníku. Na jaře je nejlepší aplikovat hnojivo s vysokým obsahem dusíku pro rychlý a bujný růst. Hnojení trávníku je nejlepší provést na přelomu března a dubna. Optimální podmínky pro toto ošetření nastávají, když jsou stébla trávy suchá a půda je mírně vlhká.

Zdroj: http://blog.rismedia.com/2019/tips-reviving-winter-lawn/
Přidat na Seznam.cz