Flowers With Colorful Pots White Fence

Balkonové rostliny je třeba před zimou správně chránit

Jestliže na jaře a v létě zdobily váš balkon či terasu záplavy květin, musíte se před zimou postarat o to, aby nevymrzly. Z jednoletých rostlin si vezměte semínka na příští rok, u těch víceletých vám poradíme, jak je ochránit před chladem.

Jehličnanům obalte květináče

Keře a jehličnany rostoucí v zahradě přezimují bez zvláštní péče, ale ty v květináčích mají kolem sebe jenom slabou vrstvu substrátu, proto je přesuňte na místo bez větru a slunce. Zakryjte rostliny materiálem, který nepropouští sluneční světlo, například jutou či lepenkou. Omotejte kryt provázkem, aby se nerozpadl. Rostlinu příliš nemačkejte, aby se jí neulomily větvičky. Musíte ochránit také květináče. Přikryjte je kousky polystyrenu, který tvoří skvělou izolaci. Můžete také přesunout nádoby s rostlinami do velkého truhlíku naplněného listím, pilinami a novinami. Do třetice lze obalit květináče silnou vrstvou bublinkové fólie. Izolaci pro lepší estetický efekt zamaskujte bambusovými rohožemi nebo proutím.

Mohlo by vás zajímat:  Magnolie mohou kvést celé jaro, na výběr je mnoho odrůd
close-up-green-plant-growing-balcony-modern-residential-apartment-building-exterior-modern
Zdroj obrázku: Freepik

Muškáty uložte do sklepa

Balkony velmi často zdobí muškáty, které nesnesou mrazy. Buď je přemístěte na chladnější místo, jako je veranda nebo schodiště. Musíte zde ale hlídat teplotu, ta by neměla klesnout pod 5 °C. Jinou možností je radikální řez rostliny, ze které ponecháte pouze 2 cm stonku a přesunete ji do sklepa s mírným osvětlením. Zalévejte muškáty pouze jednou měsíčně, aby nevyschl celý kořenový bal.

Jižní balkony zakrývejte

Přemisťovat popínavé rostliny jako břečťan a plamének je složité, proto jim zajistěte vhodné podmínky venku. Přikryjte květináče pomocí fólie nebo polystyrenu a položte na ně borovicové větvičky, které zakryjí kořínky. Máte-li balkon orientovaný na jih nebo západ, slunce tam svítí i v zimě. Rostliny pod jeho vlivem ale mohou ztratit hodně vody a vyschnout. Proto takový balkon zakryjte agrotextilií nebo zástěnou.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/special/urban/overwintering-balcony-gardens.htm
Přidat na Seznam.cz