Organic Bushes With Sweet Strawberries Growing Field

Jahody potřebují správné místo v záhoně. Vedle některých plodin porostou lépe

Jahody patří k nejoblíbenějším druhům ovoce. Mají vysokou výživovou hodnotu, výborně chutnají samotné a hodí se také do mnoha koláčů a dezertů. Chcete-li si na zahradě vypěstovat sladké a šťavnaté jahody, nesmíte porušit několik důležitých pravidel.

Podporují trávení, zvlhčují pleť

Jahody jsou oceňovány pro svou příjemnou chuť již dlouhá léta. Spousta lidí si chce tuhle pochoutku vypěstovat na svojí vlastní zahradě. Tyto plody mají nízký obsah kalorií a obsahují draslík, vápník, fosfor a hořčík, dále vlákninu a flavonoidy. Kromě toho jsou bohaté na vitamín C, což je silný antioxidant, který účinně chrání lidské tělo před volnými radikály. Dále jahody podporují práci trávicího systému a mají nízký glykemický index, takže si je můžete dopřát i v případě, že potřebujete zhubnout. Obsahují také opravdu velké množství vody, pomáhají proto při doplňování tekutin v těle. Stojí za to připomenout si tuto skutečnost v horkém létě, skvěle vás osvěží. Jahody našly svoje uplatnění nejenom v kuchyni, ale také v kosmetice. To vše díky tomu, že pomáhají čistit a zvlhčovat kožní póry.

Mohlo by vás zajímat:  Mnozí je rovnou vyhazují. Neví ovšem, o jak cenné suroviny se tím připravují
Zdroj obrázku: Freepik

Potřebují slunce

Zahradní jahoda je křížencem dvou druhů divokých jahod. Pokud chcete pěstovat tyto plody na svém pozemku, stojí za to vědět, že nejlepší ovoce se urodí, když jim dopřejete slunné podmínky. Mají rády úrodnou půdu, jejíž pH je od 5,5 do 6,2. Nedoporučuje se vysazovat jahody v blízkosti malin a ostružin ani okurek a křupavé zeleniny. Na druhou stranu výsadba vedle cibule a česneku může jahody ochránit před šedou plísní. Růst jahod také příznivě ovlivňuje přítomnost fazolí a hrachu a dále salátu, mrkve a ředkviček. Chcete-li, aby jahody byly sladké a šťavnaté, můžete vedle nich pěstovat bylinky, jako je tymián nebo kmín, máta peprná a šalvěj. Nezapomeňte na pravidelné zavlažování, jahody potřebují vlhký substrát. Musíte je také pravidelně zbavovat plevele.

Zdroj: https://www.rhs.org.uk/fruit/strawberries/grow-your-own
Přidat na Seznam.cz