Orchard 1872997 1280

Obyčejné, a přitom výživné ovoce plné cenných látek. Dopřejme si jablko každý den

Kdo jablko denně sní, k tomu lékař nechodí. Lidové pořekadlo napovídá, že pravidelná konzumace všem velmi dobře známého ovoce může přispět k prevenci mnoha chorob, mimo jiné i Alzheimerovy choroby nebo demence. Ačkoliv se o tom moc nemluví, jablka se pyšní spoustou zdravotních benefitů. 

Dle výzkumu, jehož výsledky byly zveřejněny britským zpravodajským serverem Daily Mail, lze vědecky prokázat velmi pozitivní dopad pravidelné konzumace jablek na lidský organismus. Výzkum byl proveden Německým centrem pro neurodegenerativní choroby (DZNE).

Mohlo by vás zajímat:  Z kdoule připravíme chutné zavařeniny, sirup nebo dezert

Se slupkou, nebo bez

Slyšeli jste už o kvercetinu? Jedná se o látku, která se běžně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a zeleniny. Kromě jablek ji najdete i v červené cibuli, kapustě nebo v borůvkách. Řadí se mezi velmi silné antioxidanty a přispívá k rozvoji soustavy neuronů v mozku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Právě kvůli kvercetinu se doporučuje konzumace jablek i se slupkou. Pokud ji oloupete a budete jíst jablko bez ní, okrádáte se o významný zdroj kvercetinu. Obecně se tedy doporučuje jíst jablka i se slupkou. Velmi pozitivní vliv na mozkové buňky má i kyselina dihydroxybenzoová, kterou zase najdeme v jablečné dužině.

Mohlo by vás zajímat:  Avokádo zraje rychle, při správném skladování vydrží i několik dní a bude vždy po ruce

Recept na štíhlou linii

Kromě toho, že pravidelná konzumace jablek přispívá k prevenci závažných neurologických onemocnění, má ovoce blahodárné účinky i na další části lidského těla. Jablka snižují riziko vzniku diabetu a infarktu a pomáhají udržovat správnou hladinu cholesterolu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Snažíte se zhubnout? Zařaďte na svůj jídelníček jablka. Pomůžou vám k tomu, abyste se zbavili nadbytečných kilogramů a udrželi si štíhlou linii. Kromě toho se tento druh běžně pěstuje i u nás, a tak jsou jablka snadno dostupná a levná. Koupi jablek vypěstovaných v regionu lze navíc považovat za ekologickou alternativu k exotickým plodům.  

Přidat na Seznam.cz