Front View Fresh Apple Juice Inside Can With Fresh Green Apples Dark Cocktail Fruit Drink Photo Color

Jablečné slupky je škoda vyhodit. Snadno z nich připravíte osvěžující nápoj, který zachutná celé rodině

Chcete si doma udělat osvěžující nápoj, který se bude hodit nejen k doplnění tekutin? Můžete si ho doma snadno připravit. Jsou k němu zapotřebí jen základní ingredience a vychutnat si ho můžete společně s rodinou nebo přáteli. Jablečný kompot může nejen pomoci k hydrataci, ale také má spoustu zdravotních výhod.

Máte doma dostatek jablek?

Jestliže si domů pravidelně kupujete jablka, určitě víte, že většinou se používají oloupaná, například do dezertů. Co ale dělat se slupkami nebo jadérky, pokud je nechcete vyhazovat? Můžete je využít právě k výrobě jablečného nápoje, který bude obsahovat spoustu vitaminů a dalších látek, které naše tělo potřebuje.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat banánovník?

V jablkách najdeme například vitaminy C, B nebo E, ale také vlákninu. Protože jsou tyto látky velmi cenné, byla by škoda je vyhodit do koše. Slupky můžete sbírat například na kompost nebo z nich vyrobit nápoj, který bude chutnat celé rodině. A jak to? Nejdříve si připravte suroviny, které budete potřebovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Co si připravit na výrobu nápoje?

Už naše babičky věděly, jak je tento nápoj prospěšný pro zdraví. Připravte si:

  • slupky z pěti jablek,
  • 1,5 l studené vody,
  • 1 lžíci vanilkového cukru,
  • 1 lžíci skořicového cukru,
  • 50 g bílého cukru.
Mohlo by vás zajímat:  Tinktura z černého rybízu uleví při nachlazení i otravě jídlem. Na její účinky se vyplatí počkat

Samotná příprava je velmi jednoduchá. Do misky vložte slupky a zalijte připravenou studenou vodou. Nakonec přidejte cukr, všechny druhy najednou. Kompot následně ohřejte na sporáku, mějte na hrnci poklici, ale hrnec nezakrývejte úplně.

Od bodu varu pak počítejte půl hodiny, než se kompot uvaří. Poté jen čekejte, až vychladne, nápoj přelijte do nádoby přes cedník a takto připravený už si ho můžete dopřát, klidně každý den. Díky obsahu vlákniny v jablkách se vám upraví trávení a přestanou problémy se zažíváním. Kromě jablek ale můžete použít také slupky z hrušek nebo jiného ovoce. Nápoj se bude hodit především v zimním období.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/7-ways-to-use-leftover-apple-peels-236766
Přidat na Seznam.cz