Seedlings Plants Window

I na ten nejmenší balkon se vejde malá zahrádka. Rajčaty a bylinkami možnosti ale nekončí

Mrzí vás, že byt, ve kterém bydlíte, nenabízí možnost pěstování užitkových rostlin ani na malé zahrádce? Pokud máte alespoň malý balkon, nezoufejte, máte vyhráno! Jak již napovídá nadpis článku, pokud víte jak na to, můžete pěstovat oblíbené užitkové rostliny na balkoně v květináčích. A nemusíte se spokojit pouze s rajčaty, paprikami či okurkami. Pěstovat můžete také mnoho bylin, ale i ovoce jako jahody nebo brusinky. Že je to klasika a přáli jste si něco víc? Žádný problém. Co takhle kanadské borůvky, třešně, jablka, hrušky, angrešt, meruňky, lilky, cukety, ale i velké dýně hokaido či melouny?

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda na zahradě: Zbraň proti mravencům chránící vaše rajčata a okurky

Klasika na balkoně

Mezi největší klasiku na balkoně patří samozřejmě pěstování jahod v úplně obyčejných truhlících, k jahodám je oblíbená také kombinace bylin, nejčastěji libeček, pažitka, petržel, bazalka, rozmarýn, celer, máta, šalvěj a meduňka. Co se týká zeleniny, na každém balkoně najdete právě rajčata, a to jak tyčková, tak i keříčková, vzrostlá i kompaktní, a různé druhy paprik. Někteří také pěstují oblíbené okurky. Pokud chcete ušetřit místo a pěstovat těchto rostlin co nejvíce, abyste v sezóně měli dost úrody pro celou rodinu, není nic jednoduššího než na balkon místo klasických květináčů umístit ty vertikální a čas věnovat také připevnění polic na stěny pro malé květináče a truhlíky a také háčky na závěsné květináče. Na poličky můžete umístit například truhlíky s bylinkami, do závěsných květináčů okurky, které udělají nádherný převis, nebo převislé jahody. Vertikální květináče si pak nechte na balkónové odrůdy paprik a rajčat, umístit do nich můžete i brusinky či další jahody.

Mohlo by vás zajímat:  Vlašské ořechy jsou výbornou svačinkou, která naše tělo potěší. Skladovat se dají snadno po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Originální možnosti balkonového pěstování

Existují ale také takzvané kompaktní rostliny dřevitých rostlin, které umožňují vychutnávat si na balkoně čerstvé plody rybízu, angreštu, kanadských borůvek, jablek, meruněk, hrušek, broskví, malin, ostružin a dalších rostlin. Těmto rostlinám se říká sloupkové stromky a keře a postačí jim pouze větší květináč o velikosti cca 50 × 50 cm. I z balkonu si tak budete moci nachystat chutné ovocné knedlíky a další pochoutky.

Zdroj: https://www.almanac.com/10-tips-starting-balcony-garden
Přidat na Seznam.cz