Minimalist Interior Design Stylish Home Plants Bathroom Monstera Palm Leaves

I koupelnu mohou zútulnit krásné rostliny. Některé jí dodají pravý nádech exotiky

Pro koupelnu je typická nejen vysoká vlhkost vzduchu, ale také podmínky, které nemusí mnoho rostlin přežít. V koupelně není mnoho světla, proto ne všechny rostliny jsou vhodné právě do těchto prostor. Přesto pro některé květiny je koupelna jako stvořená a i zde mohou rostliny zútulnit jinak studený prostor.

Jaké rostliny jsou vhodné do koupelny?

Vybrat si můžete hned mezi několika rostlinami. Vhodné jsou například tilandsie, které působí velmi exoticky. Jsou to nenáročné rostliny, které nepotřebují žádnou zvláštní péči. Jejich květy jsou krásné, navíc se jedná o originální dekoraci. Původně rostou v pouštích, ale také na vrcholcích hor nebo v mokřadech. Rostlina má zelené zahnuté listy, její květy se barví do fialova. Potřebuje neustálý přístup ke vzduchu, ale nevadí jí, že bude v temnotě nebo ve vysoké vlhkosti.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny v supermarketu lákají na širokou nabídku i zajímavou cenu. Ne vždy jsou ale správnou volbou

Další rostlinou je okřídlený květ. Tyto rostliny jsou známé jako domácí lilie a můžete je s klidným svědomím použít právě do koupelny. Rostlina má listy, které jsou špičaté a lesklé, květy jsou zelené nebo žluté. Mají tvar klasu, který vyrůstá ze zvláštního květenství. Jsou to rostliny, které se pěstují velmi snadno, mají rády vlhko a také stinná místa. Ideální květina do koupelen.

Zdroj obrázku: Freepik

Šáchor je rostlina, která je velmi variabilní

Další rostlinou, kterou si můžete pořídit do koupelny, je šáchor. Je to rostlina, která je zajímavá a vypadá velmi exoticky. V koupelně bude působit skvělým dojmem. Má zelené listy spojené v chocholy. Může dorůst do výšky až jednoho metru, a to ji dělá jedinečnou. Potřebuje hlavně vláhu, květináč proto dejte do misky s vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné přesazování udrží všechny pokojové rostliny ve zdravé kondici

Orchideje jsou ozdobné rostliny, které se hodí i do koupelen. Mají silné listy, které tvoří růžici a mohou z nich vyrůst rostliny, které budou ozdobou místnosti. Potřebují kvalitní, odvodněný substrát a zalévejte ji pouze v případě, že je úplně suchý. Orchideje mají rády místnosti s vyšší vlhkostí, nevadí jim ani polostín.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/bathroom-plants-36667139
Přidat na Seznam.cz