Pile Dried Natural Cloves With Wooden Spoon Black Surface

Hřebíček působí proti parazitům a uleví od bolesti zubů

I když ho používáme většinou v zimě, vyplatí se hřebíček využít také v jiných obdobích. Hřebíček používáme hlavně k výrobě svařeného vína, ale hřebíčkový nálev si můžete dávat po celý rok. Můžete jím nahradit například žvýkačky a ulevit si od bolesti zubů. Hřebíčkový nálev ale není vhodný pro každého, protože obsahuje látky, které mohou škodit.

Hřebíčky jsou vlastně červené plody

Hřebíček je oblíbenou rostlinou, která má červené plody podobné hřebíkům. Tento strom roste na Zanzibaru, ale také v Indonésii nebo na Madagaskaru. Když se hřebíček suší, získá onu hnědou barvu, jakou známe u nás. Hřebíček má spoustu prospěšných vlastností, o kterých možná ani nevíte. Používá se zejména při bolestech zubů. Jeho žvýkáním se do těla dostanou látky, které zamezí bolesti. Navíc se může použít také jako anestetikum.

Mohlo by vás zajímat:  Medvědí česnek se vyplatí pěstovat na zahradě. Jinak za jeho léčivé účinky můžete draze zaplatit

Můžete si s jeho pomocí ulevit od bolestí břicha nebo žaludku. Obsahuje také vitaminy A, C nebo K a najdete v něm také bílkoviny, tuky i sacharidy. Minerály a látky, jako jsou železo, draslík, vláknina nebo fosfor, budou vhodné zejména k pročištění těla. Pokud ho budete jíst pravidelně, podpoříte tvorbu inzulinu. Omezíte riziko vzniku rakoviny, protože hřebíček pomáhá bojovat proti volným radikálům.

Cloves Seeds (1)
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit hřebíčkový nálev?

Jestliže si chcete udělat nálev, budete potřebovat jenom hřebíček a vroucí vodu. Zalijte ho, přikryjte a počkejte 7 minut. Po této době už ho můžete vypít. Udělat nálev si můžete také z mletého hřebíčku, ale ten se zase tak často nepoužívá. Dvě lžičky mletého hřebíčku zalijte vroucí vodou, přikryjte a počkejte deset minut.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinkovou zahrádku si můžete vypěstovat i na parapetu. Čerstvé bylinky tak budou vždy po ruce

Jestliže máte podezření, že máte v těle parazity, můžete si právě hřebíčkem pomoci k tomu, že se jich zbavíte. K hřebíčku ale musíte přidat ještě lněné semínko. Tuto směs si můžete po několik dní přidávat například do jogurtu nebo ráno do kaše. Hřebíček podpoří hubnutí, takže ho můžete žvýkat každé ráno, abyste nastartovali metabolismus.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-cloves
Přidat na Seznam.cz