Pile Dried Natural Cloves With Wooden Spoon Black Surface

Hřebíček prospívá pokožce i vlasům. Oddálí známky stárnutí

Mnoho žen se snaží zpomalit nebo zastavit proces stárnutí pomocí drahých krémů a kosmetiky. Pravdou je, že můžete použít i nálev z hřebíčku, který dokáže účinně bojovat proti vráskám. Musíte jen pamatovat na to, že toto oblíbené koření není vhodné pro všechny. Podívejme se, jak si můžete doma připravit léčivý nálev z hřebíčku, který vám hodně pomůže proti stárnutí.

Vlastnosti hřebíčkového nálevu

Hřebíček je oblíbený hlavně o Vánocích, ale používat byste ho měli celý rok. Působí jako přírodní anestetikum, podporuje trávicí trakt a má antibakteriální účinky. Používat ho můžete také na bolesti zubů. Stačí, když si dáte celý hřebíček do úst a budete ho chvíli žvýkat. Obsahuje vitamíny A, C, B6, E a K, vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, zinek, sodík a mnoho dalších složek.

Mohlo by vás zajímat:  Vyrobte si domácí chilli olej: hodí se nejen do omáček, vyléčí ischias a pomůže zhubnout

Recept na nálev z hřebíčku

Výroba hřebíčkového nálevu je velmi jednoduchá. Potřebujete 1 čajovou lžičku celého koření hřebíčku a 200 ml vroucí vody. Zakryjte a nechte louhovat po dobu 7 minut. Potom je nálev připravený ke konzumaci. Při použití mletého hřebíčku potřebujete 2 lžičky a 200 ml vroucí vody. Louhování bude trvat trochu déle, a proto nechte odvar zakrytý po dobu 10 minut.

Top View Dried Cloves With Wooden Spoon (1)
Zdroj obrázku: Freepik

Na co můžete hřebíčkový nálev používat?

Existuje mnoho oblastí, se kterými vám hřebíček pomůže. Využít ho můžete na bolesti hlavy nebo zubů. Stejně tak nálev můžete použít na oplachování vlasů, pokud máte problémy se slabými vlasy nebo se chcete zbavit začínajících šedin. Používat ho ale můžete také jako tonikum na pleť. Pomůže vám totiž proti vráskám.

Mohlo by vás zajímat:  Nezvaní hosté našich zahrad dokážou zničit půdu i úrodu. Několik triků, jak vypudit škůdce

Při pití nálevu se můžete těšit na očistu celého trávicího traktu. Odstraní z těla parazity i toxiny. A ještě vám pomůže při hubnutí. Musíte dávat ale pozor, jestli užíváte léky na ředění krve. Problémy může způsobit také u lidí s cukrovkou. A nedoporučuje se ani těhotným a kojícím ženám. Jestli nepatříte ani do jedné z těchto skupin, můžete si v klidu nálev vychutnat.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-cloves, https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-cloves, https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/food-news/heres-how-clove-oil-is-beneficial-for-your-skin/articleshow/68181978.cms, https://www.eatingwell.com/recipe/250668/pickled-garlic-cloves/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3819475/, https://cs.wikipedia.org/wiki/H%C5%99eb%C3%AD%C4%8Dek, https://nutritionalgeography.faculty.ucdavis.edu/clove/
Přidat na Seznam.cz