Pigeon Perched Stainless Steel Pole

Holubů na balkoně se můžeme jednoduše zbavit

Holubi jsou sice krásní ptáci, ale na balkoně je rozhodně mít nechcete. Jenže oni se vás na názor ptát nebudou. A zanedlouho se může stát, že si váš balkon oblíbí natolik, že se jich už jen těžko zbavíte. Problém s těmito přistěhovalci řeší lidé nejen ve městech, ale také na vesnicích. Tito ptáci jsou chráněni. Také se rychle množí a jejich všudypřítomný trus vám radost také neudělá. Ze zdravotního hlediska nedoporučujeme nechávat holuby příliš dlouho na balkoně. Jak proti nim bojovat?

Mohlo by vás zajímat:  Hraboše odpudí specifické pachy. Nesnesou vůni česneku, funguje proti nim i káva

S odpuzováním holubů začněte co nejdříve

Holubi jsou sice krásní ptáci, ale určitě se nedoporučuje soužití s nimi. Jsou přenašeči asi šedesáti infekčních nemocí. Mimo jiné přenášejí toxoplazmózu, ptačí chřipku, helmintózu a jiné nemoci, které jsou pro lidské zdraví nebezpečné. Kromě toho přenášejí parazity. Obzvláště nebezpečný je klíšťák holubí, který je přenašečem klíšťové encefalitidy nebo lymské boreliózy.

Jenže neexistuje žádný recept, jak se holubů zbavit. Vyzkoušet budete muset několik metod současně, aby se už na váš balkon nevrátili. Jedním z efektivních způsobů je mít balkon uklizený. Holubi nebudou mít nutkání si zde stavět hnízda. Dále byste je nikdy neměli na svém balkoně krmit.

Mohlo by vás zajímat:  Úrodu před špačky ochrání síť a jednoduché plašiče

Velmi osvědčený způsob, jak zabránit šmejdění těchto opeřenců, je instalovat na balkon bezpečnostní síť. Nejde o drahou záležitost, a přitom je to jednoduchý trik, jak zabránit holubím návštěvám.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste je vyplašit

Holubi se dají poměrně snadno vystrašit. Osvědčená jsou například CD zavěšená na provázek. Tyto plašiče odrážejí světlo, které oslňuje ptáky. Jenže holubi jsou inteligentní. Může se za čas stát, že si na rušičku zvyknou.

Osvědčenou metodou jsou hroty. Jejich montáž není složitá. Stačí nalepit na parapety a je hotovo. Můžete je také vyplašit nálepkou velkého dravce na okno. Osvědčily se i nastražené parafínové kuličky, které holubům nevoní.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons, https://www.nyc.gov/site/doh/health/health-topics/pigeon.page
Přidat na Seznam.cz