Pink Flower Kyoto Japan

Hnojivo z cibulových slupek je ideální pro kvetoucí muškáty

Muškáty jsou v Evropě velmi oblíbenou balkónovou rostlinou. Předností je jak jejich vzhled, tak i vůně, která navíc funguje jako přírodní repelent proti hmyzu. Jejich výsadbou tak nejen zkrášlíte své okolí, ale zároveň ochráníte svoji domácnost před komáry. Jak tedy zařídit, aby se jim u vás dařilo co nejlépe? Právě to se dozvíte v dnešním článku.

Podmínky, za kterých se muškátům bude dařit nejlépe

Začněme hned s výsadbou. Muškáty jsou stejně jako většina rostlin poměrně náchylné na mráz. Vysazujte je tedy, až chladné počasí opravdu nebude hrozit. Ideální je se sázením začít zhruba v polovině května.

Mohlo by vás zajímat:  Nejznámější přílohu lidé zkazí ještě předtím, než ji začnou vařit. Postup sice není žádná věda, ale tyhle chyby jsou časté

Polohu vyberte takovou, aby měly květiny dostatek světla. Sluneční záření je pro vývoj květů opravdu nezbytné. I v polostínu by se jim ale mělo dařit bez problému. Úplný stín ale nepřipadá v úvahu. Zároveň se snažte vybrat i místo, které není příliš větrné. V zákrytu bez průvanu se bude rostlinám dařit nejvíce.

Zdroj obrázku: Freepik

Co se zeminy týče, existují speciální směsi, které jsou pro muškáty vhodné. Celkově je ale dobré vybrat neutrální půdu. Také dbejte na to, aby byla dostatečně zalitá. Jelikož jsou muškáty na slunci, hodně vody se z nich odpařuje a můžete je tak zalévat klidně dvakrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Vedle jabloní se nevyplatí vysazovat třešně ani ořešák

Pokud se ani po splnění těchto podmínek muškátům nedaří, je na čase přejít k hnojení.

Hnojivo z cibulových slupek

Právě toto hnojivo je výborný způsob, jak nepoužívaný odpad z kuchyně spotřebovat. Na jeden litr vody budete potřebovat slupky z asi pěti cibulí. Ty umístěte do nádoby a vodou zalejte. Poté nechte směs odstát na chladném stinném místě zhruba jeden den. Dále už pouze odstátou vodu slijte. Tento typ hnojiva můžete s mírnými rozestupy používat klidně celou sezónu. Ideální frekvence aplikování je zhruba jednou za dva týdny. Častější používání by rostlinám mohlo ublížit, a tak ho nedoporučujeme.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/home-garden/5-kitchen-scraps-that-can-instantly-fertilise-your-plants/articleshow/78753608.cms, https://www.masterclass.com/articles/pelargonium-care-guide
Přidat na Seznam.cz