Chamomile Tea Cups Top View

Heřmánek dopřeje nerušený spánek i klidné trávení. Jeho skvělé účinky ocení ale především vlasy

Heřmánek je bylina, která se používá především jako přírodní léčivo. Má ale mnoho vlastností, které by byl hřích nevyužít. Hodí se například na poškozené vlasy, kterým dodá lesk a obnoví jejich strukturu. Už dávno neplatí, že jsou koupené kosmetické přípravky lepší než přírodní metody. Ty se znovu vracejí na scénu a právě heřmánkem si můžete pomoci k lepším vlasům.

Jaké máte vlasy? Pokud vám padají nebo jsou slabé, pomůže heřmánek

Jaké má heřmánek vlastnosti? Je to skvělá bylinka, kterou se hodí mít po ruce. Vyskytuje se především na polích a loukách po celé Evropě. Patří do lidového léčitelství, kde má své místo již po několik staletí. Jeho blahodárné vlastnosti tak můžete vyzkoušet i vy. Heřmánek obsahuje nejen antioxidanty, ale také vitaminy C a B4. Ten je znám jako cholin.

Mohlo by vás zajímat:  Máta je dokonalou složkou přírodní kosmetiky. Pokožka i vlasy budou jen zářit

V praxi tak můžete heřmánek využít mnoha způsoby. Můžete ho přidat jako sušenou bylinku do koupele, protože vás skvěle zrelaxuje. Pokud si ho dáte na noc, pomůže vám lépe usnout a spánek bude kvalitnější. Dobře ale působí také na trávicí systém, zabrání nejen bolestem břicha, ale také plynatosti a zbavíte se kolik. Heřmánkové obklady vás zbaví váčků pod očima a také tmavých kruhů, pokud jste měli náročnou noc.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozitivní vliv má heřmánek nejen na naše tělo

Heřmánek ničí bakterie, které napadají lidské tělo a orgány. Můžete s ním snadno podpořit svůj imunitní systém. Hodí se ale také na vlasy, protože pomůže proti jejich vypadávání, dodá jim sílu a také lesk. Nečekejte, až vám vlasy budou padat po hrstech, ale zasáhněte přírodními metodami, které podpoří růst vlasů. Mnoho lidí řeší vypadávání vlasů chemickými prostředky, které je jen zatěžují.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky jsou kouzelnice, které vyléčí řadu neduhů. Znamení zvěrokruhu napoví, která je ta pravá

Z heřmánku si můžete udělat oplach na vlasy. Vyživí pokožku hlavu a zpevní se cibulky vlasů, takže vám budou méně vypadávat. Při pravidelném používání tak brzy uvidíte, že vám rostou nové vlasy, ty staré zároveň nebudou padat. Hodí se také na mastné vlasy nebo pokožku náchylnou na tvorbu lupů. Heřmánek působí jako exfoliační prostředek, vlasy zbaví přebytečné kosmetiky a nezatěžuje je.

Zdroj: https://www.lovedbycurls.com/ingredients/benefits-chamomile-hair/
Přidat na Seznam.cz