Houseplants Air Purifier Tree With Fiddle Figaglaonemaepipremnum Pinnatum Variegatedpalm Leaf

Fíkusy se mohou stát skutečnou ozdobou interiéru. Má to ale několik podmínek

Fíkusy jsou jedněmi z nejoblíbenějších pokojových rostlin. Lidé si je často dávají domů, protože zaberou hodně místa, jsou nádherně zelené a velmi nenáročné na pěstování. Aby správně rostly, neopadaly jim listy a měly tmavě zelenou barvu, musíte se o ně dobře a správně starat. To platí o každé rostlině bez ohledu na druh. Podívejme se na nejdůležitější pravidla, na která nesmíte zapomínat.

Kam je umístit?

Začněme od místa, kam fíkusy postavit. Umístění je velmi důležité, a proto byste ho měli vybírat dobře. Fíkusy nemají rády prudké sluneční paprsky, proto byste je neměli dávat na jižní stranu svého domova. Zároveň se jim ale nedaří ani na tmavých místech. Zvolte světlou místnost, kam ale nejde příliš přímého slunce.

Mohlo by vás zajímat:  Listy rostlin si zaslouží pravidelnou péči. Nejvíce jim prospějí suroviny z kuchyně

Nejlepší volbou budou místa kolem východních nebo západních oken. Měli byste také vědět, že fíkusy špatně reagují na průvan. V takovém případě se můžete setkat s padajícím listím. Tyto rostliny nemají rády ani změnu místa nebo otáčení květináče. Zvolte jim proto jedno místo, na kterém budou stát po celou dobu. Fíkusy nejsou sice náročné na teplotu, ale nesvědčí jim teplota pod 10 stupňů, takže si během zimy dávejte pozor na větrání.

Zdroj obrázku: Freepik

Zalévání

Jak fíkusy správně zalévat? Není to nic těžkého. Zalévejte je pouze v případě, že je jejich půda suchá. V zimě to bude stačit jednou za týden, během léta budete muset zalévat možná i každý den. V období vysokých teplot byste je také měli kropit, aby se jim dařilo doopravdy dobře. Jejich listy budou dokonale hydratované a budou mít nádhernou, tmavě zelenou barvu.

Mohlo by vás zajímat:  Exotická lahůdka se dá vypěstovat i u nás. Stačí k tomu nákup jednoho kusu známého ovoce

Hnojení

Fíkusy vyžadují jednou za čas hnojení. Ideálně byste to měli provádět na jaře a v létě. Zvolte hnojiva pro rostliny s dekorativními listy. Návod na hnojení najdete na daném produktu. Vždy se řiďte návodem na obalu, protože každý z produktů se dávkuje a používá zcela odlišným způsobem.

Zdroj: https://www.thespruce.com/grow-ficus-trees-1902757
Přidat na Seznam.cz