Healing Properties Seeds Leaves Ginkgo Biloba Herbal Medicine

Ginkgo se stane srdcem zahrady na dlouhé roky. Odolá času i nepřízni počasí

Ginkgo je krásný strom, který se nemění ani během sta milionů let. Někdo ho nazývá „živou fosílií“, dokonale snese jakékoli podmínky naší země a je dlouhověký. Stromy se mohou dožít i několika tisíc let. Kromě toho je to rostlina, která v sobě ukrývá spoustu skvělých vlastností, které můžete využít ve svůj prospěch.

Ginkgo si můžete vypěstovat i doma

Ginkgo je rostlina, kterou poznáte podle typických listů. Jsou dvoulisté a skvělé vlastnosti rostliny můžete poznat nejen na svém zdraví. Ginkgo poroste v úrodné a propustné půdě, můžete ho ale zasadit také do slaných nebo vlhčích míst. Růst bude také ve znečištěném ovzduší. Potřebuje dobře osvětlené místo, aby strom mohl vyrůst do tvaru a výšky, pro které je známý.

Mohlo by vás zajímat:  Jahody potřebují správné místo v záhoně. Vedle některých plodin porostou lépe

Je to strom, který nepotřebuje speciální podmínky pro pěstování. Velmi dobře snáší stříhání, můžete ho snadno vytvarovat. Škůdci nebo choroby se mu vyhýbají, mohou ho ale napadnout houby, například medová. Jeho kořeny jsou velmi chutné, takže se může stát, že si na nich pochutnají například hraboši. Dávejte tedy při vysazování pozor, raději kořeny ochraňte před návštěvníky.

Zdroj obrázku: Freepik

Ginkgo vás potěší hlavně na podzim

I když se jedná o odolný strom, na zimu je dobré ho přikrýt. To můžete udělat pomocí hnoje nebo kompostu. Protože je to krásný strom, měl by stát na místě, kde bude na očích. V mladém věku roste sice pomalu, ale pokud se o něj budete starat, na podzim vás potěší svými listy, které budou měnit barvu. Ginkgo patří mezi dvoudomý druh, a proto je vhodné si vybrat samce, protože plody této rostliny zapáchají.

Mohlo by vás zajímat:  Přípravky na zkvalitnění půdy

Ginkgo se hodí především do parků nebo zahrad, vypadají skvěle a nevadí jim městské podmínky. Hodně ho najdete také v ulicích nebo náměstích. Existuje několik druhů stromu, některé jsou menší, jiné zase vyrostou do obřích rozměrů. Ginkgo pak můžete najít v kosmetice, protože zabraňuje stárnutí pokožky a předchází celulitidě.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/trees/ginkgo/ginkgo-tree-care.htm
Přidat na Seznam.cz