Indoor Plant Textures Details

Ani sukulenty nepřežijí vše. Kvůli častým chybám trpí a velmi rychle zajdou

Sukulenty jsou rostliny, které dokážou růst i v extrémních podmínkách. Proč se jim tedy nedaří ve vašem domově? Řekneme vám hlavní příčiny vadnutí u sukulentů a poradíme vám, jak to napravit. Stačí dodržet pár jednoduchých kroků a pravidel při pěstování sukulentů a budou vždy vypadat nádherně. Navíc nebudete mít problém s jejich špatným zdravím a vadnutím.

Nedostatek světla je nejčastějším důvodem

Sukulenty potřebují hodně světla. Z tohoto důvodu se jim bude nejlépe dařit na slunných okenních parapetech a přes léto na balkonech a terasách. Při nedostatku slunečního svitu nebude rostlina růst. Naopak začne rychle chřadnout, bude náchylná k houbovým onemocněním a útokům parazitů. Po nějaké době vám zcela uhyne, pokud jí neposkytnete dostatek světla.

Mohlo by vás zajímat:  Dostat led ze sáčku je někdy umění. Naštěstí existuje snadný trik, se kterým je to hračka

Nevhodný substrát nebo špatné zalévání

Sukulenty potřebují správný substrát, aby mohly správně růst. To je jednoduché. Půda musí být propustná. Nejlepší je, když si zakoupíte substrát určený pro pěstování sukulentů nebo kaktusů v zahradnictví. Stačí smíchat univerzální zahradní zeminu s pískem, keramzitem nebo jemným štěrkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Tyto rostliny rozhodně nemusíte zalévat často. V létě jim postačí závlaha dvakrát týdně (velmi mírně). V zimě je zalévejte jen jednou za měsíc. Nejlepší je dešťová, převařená nebo filtrovaná voda. Sledujte substrát, protože vlhkou půdu rozhodně zalévat nemusíte.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře nasušené a uskladněné houby vytvoří zásobu na celý rok

Příliš velká zima nebo špatné hnojení

Sukulenty jsou teplomilné rostliny. Na podzim a v zimě jim musíte poskytnout hlavně správnou teplotu vzduchu. Teplota nesmí klesnout pod 10 stupňů. V opačném případě rostlina rychle ztratí listy a zemře. V létě se horkých dnů nemusíte vůbec bát, protože si ji sukulenty užijí.

Jde sice o velmi odolné rostliny, ale stále vyžadují správná hnojiva. Nejlepší jsou prostředky určené pro sukulenty bohaté na draslík a fosfor. Vždy dodržujte pokyny výrobce, které najdete na obalu. V opačném případě můžete rostlinám hodně ublížit.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-care-for-succulents
Přidat na Seznam.cz