Close Up Woman S Hand Harvesting Gourd Field

Tři druhy nenáročné zeleniny, kterou si na zahradě může vypěstovat každý

Současná inflace, vysoké ceny v obchodech, nedůvěra v prodávané potraviny, to vše jsou důvody vedoucí k tomu, že se jako lidé vracíme ke svým dřívějším kořenům. Někteří se rozhodnou i z jiného důvodu, aby si vyzkoušeli vypěstovat vlastní zeleninu. Čím dál tím více lidí se odhodlává k pěstování různé zeleniny. Odměnou jsou tak domácí a čerstvé plody bez chemie. Jaké druhy zeleniny jsou nejsnadnější k pěstování a zvládne ji vypěstovat každý, včetně začátečníka?

Okurky

Okurky patří mezi základní plodiny, na kterých si nejeden člověk pochutná. Stačí jim vybrat vlhké místo, úrodnou půdu a dostatek vláhy. Jakmile jim dodáte tyto podmínky, můžete se těšit na pořádnou úrodu. Rostlinky okurek patří mezi teplomilné druhy. Jestliže není ještě vhodné počasí, tedy teplé, tak využijte skleník nebo je zakryjte fóliovou deskou. Jakmile bude slunečno, tuto desku odklopte. Při ideálních slunečních podmínkách stačí dodávat pravidelnou zálivku pro okurky, a by mohly čerpat sílu pro růst. Jednou za čas přihnojte a odstraňujte plevel.

Mohlo by vás zajímat:  Růžičková kapusta patří do jídelníčku každý den. Tělo pročistí a zklidní pocuchané nervy
Fresh Cucumbers From Garden Table Summer Garden
Zdroj obrázku: Freepik

Cuketa

Cukety jsou další snadnou zeleninou určenou pro pěstování. Důležité je dopřát jim dostatek místa. Cukety totiž vytváří mohutné keříky s velkým množstvím rozložitých listů. Doporučený rozestup mezi jednotlivými keři je jeden metr. Jednotlivé sazeničky můžete podložit netkanou fólii nebo trochou slámy, aby její plody neuhnívaly. Plody často sklízejte, aby nepřerůstaly. Mladé a menší cukety jsou daleko více chutnější, křupavější a šťavnatější.

Ředkvičky

Ředkvičky patří mezi rychle rostoucí rostliny, klíčí a roste velmi rychle. Postupný výsev každých čtrnáct dní vám zajistí, že budete mít čerstvé ředkvičky po celou sezónu. Pěstovat je můžete nejen na zahradě, ale také v nádobách na terase či balkoně. Od výsevu jim stačí zhruba čtyři týdny, abyste je mohli sklidit. Stačí jim dodat slunné místo a dostatečnou zálivku.

Zdroj: https://www.gardentech.com/blog/gardening-and-healthy-living/8-easy-to-grow-fruits-and-veggies
Přidat na Seznam.cz