Halloween Pumpkins Autumn Forest

Dýně vytvoří dokonalou podzimní atmosféru

Léto uteklo jako voda a jako každý rok ho tak střídá obávaný podzim. Na toto období jsou pouze dva názory. Buď ho zbožňujete pro jeho nádherné barvy, útulnou atmosféru a teplé jídlo a pití, nebo ho naopak nenávidíte kvůli deštivým dnům, zimě a nutnosti zůstat zavřený vevnitř. Tak jako tak si tuto část roku můžeme zpříjemnit minimálně tím, že si to doma krásně vyzdobíme, když už tam trávíme tolik času. Jak právě při ladění podzimní atmosféry využít dýni? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací jistě pokračujte ve čtení.

Mohlo by vás zajímat:  Metabolismus je důležitý nejen pro hubnutí, v kondici ho udrží správné potraviny

Jakou dýni pro výzdobu vybrat

To, jakou dýni si pro výzdobu vyberete, je čistě na vás. Ostatně jako vlastně všechno ostatní. Každá varianta má samozřejmě své pro a proti. Začněme s dýní živou. I té existuje spousta druhů. Celkově mají obzvláště jedlé druhy společné to, že se kazí. S tím musíme počítat a je dobré tak pod dýni vždy něco vložit pro případ, že by začala hnít. Na druhou stranu ale můžeme dýni zevnitř posypat skořicí a vlhkost pak vůni o to víc aktivuje a déle vydrží. Existují ale i dýně živé dekorativní. Tyto druhy, speciálně dýně modrá, má tendenci vysychat a zbyde z ní tak dekorace, která vydrží poměrně dlouho.

Mohlo by vás zajímat:  Spojení krásy a užitku v podobě voňavých květin, které vypudí klíšťata ze zahrady
beautiful-holiday-background-simple-photo
Zdroj obrázku: Freepik

Samozřejmě máte možnost i využití umělých dýní. Vyrábí se alternativy jak na vyřezávání, například z polystyrénu, tak klasické repliky například z keramiky.

Dýně, kam se podíváš

Samozřejmě nemusíte využívat jen dýni jako takovou buď jen tak jak je, nebo vyřezanou. Naopak můžete využít i cokoli jiného s motivy dýně. Obzvláště oblíbené jsou svícny, hrníčky, ale i deky nebo polštáře. Jistě seženete i řadu nálepek jak na dveře, tak na okna. Vydlabaná dýně vám ale navíc bude krásně svítit, naopak z dýní celistvých jako takových můžete udělat zátiší poměrně jednoduše třeba za použití bedýnky a jutového pytle. Stačí, když budete vše ladit do podobného přírodního stylu.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/ideas/halloween-decorating-ideas
Přidat na Seznam.cz