Fresh Green Cucumbers Growing Garden Bed Farmer S Garden

Droždí je vhodným hnojivem pro okurky a rajčata

Pekařské droždí se používá při pečení pro vykynutí těsta, ale lze jej aplikovat také jako přírodní hnojivo pro rostliny, včetně okurek a rajčat. Pekařské droždí totiž obsahuje základní živiny, jako je dusík, draslík a fosfor, které jsou nezbytné pro růst rostlin.

Droždí plné zdraví

Droždí obsahuje spoustu živin potřebných pro zdraví rostlin. Nejdůležitější z nich je dusík, který je životně důležitou složkou rostlinných bílkovin a je nezbytný pro růst a vývoj listů, stonků a kořenů. Dále fosfor, který hraje klíčovou roli ve fotosyntéze, buněčném dělení a přenosu energie v rostlinách. A v neposlední řadě draslík, který je důležitý pro regulaci vodní rovnováhy v rostlinách a pomáhá s vývojem silných stonků a kořenů.

Mohlo by vás zajímat:  Olivy a kapustu mnoho lidí nemá rádo, ale v jídelníčku by rozhodně chybět neměly
Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte si tekuté hnojivo

Chcete-li použít pekařské droždí na okurky a rajčata, můžete vytvořit tekuté hnojivo bohaté na živiny smícháním několika lžic sušeného pekařského droždí nebo čerstvého droždí s vodou. Zde je jednoduchý recept:

  1. V malé nádobě rozpusťte jednu lžíci sušeného pekařského droždí nebo půl kostky čerstvého droždí v pěti litrech vlažné vody.
  2. Směs důkladně promíchejte, dokud se droždí úplně nerozpustí.
  3. Směs nechte 30 minut uležet, aby se droždí aktivovalo a vytvořila se tekutina bohatá na živiny.
  4. Před použitím směs znovu promíchejte.
  5. Použijte konev nebo rozprašovač k aplikaci hnojiva přímo do půdy kolem základny rostlin. Dávejte pozor, abyste přitom nepostříkali i listy, tekutina je totiž může popálit.
Mohlo by vás zajímat:  Domácí pasírovaná rajčata překvapí svou intenzivní chutí a budou kdykoliv po ruce

Hnojivo z droždí můžete během vegetačního období aplikovat jednou týdně, aby byly okurky a rajčata silné a zdravé. Dávejte však pozor, abyste své rostliny nepřehnojili, protože to může vést k nadměrnému růstu, nebo dokonce k poškození rostlin. Kromě použití pekařského droždí jako hnojiva ho můžete také smíchat s kompostem nebo organickou hmotou a vytvořit tak přirozenou úpravu půdy. To může pomoci zlepšit strukturu půdy a poskytnout rostlinám ještě více živin.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz