Bee 1726659 1920

Domácí včelí úly na vzestupu za záchranou včel, některé se vejdou i na balkon

Děsí vás včely a včelí úly? Nemusí! Je to velmi užitečný malý hmyz, který vám nic neudělá, pokud ho i vy necháte na pokoji. Lidí, kteří se v dnešní době rozhodnou být včelaři, je velmi málo. Na druhou stranu není divu, se včelínem je opravdu velká práce. Navíc sehnat si med v dnešní době není nic složitého. Pokud ale hledáte možnost, jak včelky chovat, jste tu správně. Nedávno obletěly internet fotografie jedinečných a zároveň moderních včelích úlů, které mohou být dostupné každému a péče o ně nebude tolik komplikovaná. Zjistěte o nich více a možná že takové úly bude mít doma více rodin, kterým záleží na záchraně přírody a samotných ohrožených včelách.

Mohlo by vás zajímat:  Díky hydroponii koupíme ovoce a zeleninu po celý rok, nese s sebou však svá negativa
Zdroj obrázku: Pixabay

Vlastní včelín přímo u domu

V dnešní době je domácí včelín pro mnoho lidí výzvou, které se obávají. A jen málo lidí se do tohoto vrhne s vervou. Na druhou stranu se včelín může stát koníčkem i životní vášní, kterou si včelaři užívají s láskou. Chce to ale více času. A pokud bydlíte v moderním rodinném domě na okraji města, není problém vlastnit takový moderní včelín, který bude zároveň designový. Nezapomínejte, že včely jsou velmi prospěšné a opylují řadu stromů a květin.  

Mohlo by vás zajímat:  Vařená vejce vydrží v lednici i několik dní. Při špatném skladování ale hrozí vážné problémy
Zdroj obrázku: Pixabay

Modulární volitelné úly

Pokud se majitelé malých městských domů a klidně i bytů rozhodnou, že se stanou včelaři, s tímto modulárním systémem to nemusí být problém. Tento systém zvaný „pyl“, je navržen tak, aby se jednoduše připevnil na zeď domu. Systém se skládá z různých šuplíků, tedy modulů, které lze různě kombinovat. Každý modul a jeho šuplíky obsahují různé materiály, ve kterých se včely mohou zabydlet. S tímto nápadem přišla australská designérka Amelia Henderson-Pitman poté, co pečlivě pozorovala chování včel.

Mohlo by vás zajímat:  Naši ptačí přátelé mohou v zimě strádat. Přichystejte jim do krmítka něco na přilepšenou

Jsou podle vás modulární včelí úly záchranou včel pro města a jiné prostory? 

Přidat na Seznam.cz