Aphid 4243855 1920

Domácí lékárnička skrývá několik produktů, kterými skvěle zahubíte mšice na rostlinách

Mšice jsou velmi častý a nepochybně velice otravný škůdce. Vyskytují se nejen v okrasných zahradách, ale dokonce v zelenině či květinách. Mšice sají z rostlin šťávu, a přitom je mohou kontaminovat nebezpečnými chorobami. Proto je důležité zasáhnout rychle. Ti, kdo se vyhýbají používání chemických přípravků, mohou zaplesat. Nabízíme hned několik efektivních způsobů, díky kterým se mšic konečně zbavíte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přírodní lékárna má své přednosti

Základní pravidlo zní: pokud vás mšice překvapí, jednejte rychle a použijte to, co máte po ruce! Člověk vyvinul mnoho jedovatých postřiků, plných chemikálií. Ty ale mohou být drahé a škodlivé pro životní prostředí. Proto stojí za to sáhnout po přírodních domácích prostředcích. Možná to bude stát trochu více úsilí zbavit se nezvaných hostů, ale rychlá řešení nebývají vždy ta správná. Koneckonců, dříve neexistovaly žádné hotové přípravky na mšice a člověk si s těmito škůdci nějak poradil.

Mohlo by vás zajímat:  Úhlavní nepřítel všech zahradníků může udeřit kdykoli. Připravte se na útok mšic včas

Vysaďte rostliny, které mšice odstrašují

Již předem můžete myslet na to, že vás mšice mohou navštívit, a obránit se proti nim. Vysaďte si rostliny, které mšice odpuzují, jako jsou česnek a cibule nebo máta a levandule. Sázením zeleniny v kombinaci s těmito rostlinami dosáhnete vynikajících výsledků. Pokud se mšice přesto objeví, sáhněte po odvaru z cibule. Ten vytvoříte, když nakrájíte asi 75 g cibule, zalijete je asi 10 litry vody a vše vaříte 30 minut na mírném ohni. Postřik použijte až po vychladnutí.  

Mohlo by vás zajímat:  Růže si každý zahradník hýčká, přesto bývají obětí škůdců. Šetrné metody je zlikvidují
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Sáhněte po extraktu z pampelišky nebo česneku

Pro česnekový extrakt potřebujete 250 g drceného česneku zalitého 10 litry vody. Louhujte 24 hodin a před nastříkáním zřeďte vodou v poměru 1: 1. Chcete-li připravit naopak extrakt z pampelišek, který je rychlejší, vezměte 40 g pampeliškových listů a zalijte je 10 litry vody. Louhujte pouhé 3 hodiny a můžete ho použít. Tyto extrakty použijte ihned po jejich výrobě a neponechávejte je dlouho ladem.

 

Přidat na Seznam.cz