Woman Holds Her Hand Festive Flower Arrangement With Bright Chrysanthemum Flowers Festive Bouquet

Darovanou květinou lze vyjádřit náklonnost i uznání

Narozeninové květiny jsou mimořádně oblíbenou formou dárku, zejména pro ženy. Nicméně stojí za to vědět, jaké květiny lze dát konkrétním lidem. Jinou narozeninovou kytici by měl dostat partner a jinou rodiče nebo prarodiče. Zde jsou proto pravidla, která platí při výběru řezaných květin jako dárku.

Dodržujte roky prověřená pravidla

Pravidla o tom, která květina se nejlépe hodí k narozeninám, pochází již z dávné minulosti. V současné době se tato problematika neřeší tak rigidně, přesto je dobré znát symboliku květin, abyste se vyhnuli trapasu. Existuje názor, že nejkrásnějšími narozeninovými květinami jsou růže, takže narozeninová kytice plná růží bude představovat dobrou volbu vždy, ale samozřejmě při výběru rostlin je nejlepší vzít v úvahu vkus oslavence. Pokud nevíme, jaké květiny má rád, smíšená kytice z různých rostlinných druhů může být vždy univerzálním řešením. Při výběru kytice k narozeninám však nezapomeňte, že kala a chryzantéma jsou obvykle květiny spojené se smutečními obřady, a jejich darování může být oslavencem špatně přijato.

Mohlo by vás zajímat:  Levandule vnese do zahrady kousek Provence a potěší nejen svou vůní

Po dlouhou dobu se při dávání květin dodržovala pravidla, ve kterých každá barva měla svůj vlastní význam. Bílá barva znamenala nevinnost, červená vášeň, žlutá žárlivost a fialová smutek. Podle tradice by květiny v barvě intenzivní červené měly být vyhrazeny pouze pro jednu speciální ženu, proto by tuto barvu neměl volit muž, který chce darovat květiny třeba kamarádce k narozeninám. Neutrálními barvami jsou růžová, žlutá nebo modrá.

Zdroj obrázku: Freepik

Na jakou kytici tedy vsadit?

Výběr krásných narozeninových květin je neomezený, nicméně existuje několik nejoblíbenějších druhů, kterými nikdy nic nezkazíte:

  • Růže: Růže jsou oslavovány jako nejkrásnější řezané květiny. Znamenají fascinaci a touhu, ale také symbolizují nový začátek, moudrost a sílu. Vybírat můžete z červených, růžových, bílých a žlutých růží. Ty opravdu dlouhé lze dát jednotlivě a nezdobit žádnou stuhou. Kratší vybíráme v kyticích od tří výš.
  • Tulipány: Tulipány jsou sezónní květiny nabízející se v mnoha barvách. Obvykle se kupují na jaře a jsou méně odolné než růže, proto se při výběru tulipánů vyplatí dávat pozor na stav poupat. Jinak se může stát, že oslavenec nebude mít možnost si je dlouho užít.
  • Frézie: Frézie jsou květiny s velmi intenzivní, charakteristickou sladkou vůní. Jsou projevem úcty, přátelství a uznání, proto jsou vhodné k předání učitelce, starší osobě nebo někomu, s kým jsme ve formálním vztahu.
  • Lilie: Lilie vyjadřují čisté city a ctnost, stejně jako upřímnost úmyslů a přání toho nejlepšího. Jsou považovány za ideální dárek pro muže.
Zdroj: https://www.almanac.com/flower-meanings-language-flowers
Přidat na Seznam.cz