Woman Holds Jar With Cosmetic Cream Her Hands

Ďáblův dráp vyžene bolest z těla. Jeho účinky pochází až z daleké Afriky

Ďáblův dráp je v mnoha ohledech jedinečná rostlina. Starší lidé a ti, kteří se věnují sportu, ji jistě znají. Je součástí mastí a gelů používaných při bolestech svalů nebo kloubů a při zraněních. Ďáblův dráp je však užitečný i při mnoha dalších onemocněních. Než si koupíte výrobek, který ho obsahuje, zjistěte si, jak a kdy ho správně používat.

Co je to ďáblův dráp?

Ďáblův dráp je rostlina, která se již po staletí používá k léčbě celé řady onemocnění. Běžně je známý v Africe, zejména v její jižní části. Odtud také pochází. Název rostliny zní poněkud strašidelně. Ďáblův dráp, stejně jako mnoho dalších rostlin, vděčí za svůj název tomu, jak vypadá. Kořen má několik výběžků, které vypadají jako zahnuté drápy. Kořen ďáblova drápu se používá v tradiční medicíně. Na trhu jsou k dispozici masti, bylinné balzámy, gely, doplňky stravy ve formě kapslí nebo čaje. Ďáblův dráp se dá koupit i drcený. Nejoblíbenější jsou masti a gely.

Mohlo by vás zajímat:  Zahrada na podzim je pro děti jedinečným místem pro mnoho aktivit

Vlastnosti ďáblova drápu

Ďáblův dráp má především protizánětlivé účinky, ale některé studie naznačují, že může mít také antioxidační účinky. Přípravky z ďáblova drápu se mimo jiné používají ke zmírnění bolesti a zánětu. Ďáblův dráp dokáže také zmírnit bolesti spojené s osteoartrózou. Studie ukazují, že v tomto ohledu se ďáblův dráp vyrovná některým lékům používaným k léčbě tohoto onemocnění. Ďáblův dráp prý také dobře působí při bolestech dolní části zad.

Díky svým protizánětlivým a analgetickým účinkům byl ďáblův dráp navržen jako alternativní léčba pro lidi s dnou.

Mohlo by vás zajímat:  Klíčky vojtěšky lze pěstovat po celý rok na parapetu. Jídelníček obohatí jedinečným složením
Zdroj obrázku: Freepik

Kdy použít mast z ďáblova drápu?

Masti a gely s ďáblovým drápem jsou nejoblíbenějšími produkty s touto rostlinou a používají se nejčastěji na bolesti kloubů a svalů, revmatické potíže, artritidu, zánět šlach nebo namožení zad a páteře. Často jsou tyto produkty obohaceny například o výtažky z pryskyřice, mentolu apod. Poskytují úlevu unaveným končetinám, ale i při zraněních a úrazech. Doporučují se osobám, které jsou vystavené dlouhodobé fyzické námaze. Zlepšují krevní oběh, snižují otoky a mají hřejivý účinek. Masti a gely z černého drápu lze aplikovat několikrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Chryzantémy pomohou udržet klíšťata daleko od zahrady

Vedlejší účinky produktů z ďáblova drápu

Černý dráp je bezpečný, pokud se používá s mírou. Nejčastějším nežádoucím účinkem při perorálním užívání přípravků s ním ve složení je průjem. Mezi další možné nežádoucí účinky patří bolesti břicha, nevolnost a zvracení, poruchy chuti, bolesti hlavy, nechutenství, zvonění v uších. Příležitostně jsou také pozorovány výkyvy krevního tlaku.

Zdroj: https://www.mynaturalorigins.com/en/blog/benefits-and-properties-of-harpagophytum-procumbens-zeyheri-decne
Přidat na Seznam.cz