Closeup Shot Bee Flying Pollinate White Flowers

Cukr smíchaný s vodou pomůže vysíleným včelám doletět k úlu

Teď si říkáte, co to je za hloupý nápad, že to přivábí mravence nebo jiné možné škůdce. Ve skutečnosti tím můžete zachránit životy velice důležitých tvorů na naší Zemi. Na mysli máme včely, kterým můžete cukrem zachránit život. Mnoho lidí se při konfrontaci s včelami začne ošívat, a někdy včelu dokonce i zabijí. Jedná se však o neakceptovatelné chování, jelikož včely vám nic samy od sebe neudělají. Místo toho se je snažte spíše chránit, jelikož jejich počet ubývá. Taková lžíce cukru společně s vodou jim dodá energii.

Mohlo by vás zajímat:  Kompostér se vejde i na malou zahradu či balkón a pomůže chytře zužitkovat bioodpad

Nebezpečí

Podle statistik ubyla až jedna třetina včel na celém světě během pouhých pěti let. Situace je tak alarmující. Pokud budou včely nadále umírat, lidem by zbývaly pouze čtyři roky života. Nejedná se o žádný blábol, ale o čistý fakt. Včely se starají o opylování rostlin, plodin a ovocných stromů. Jen díky nim si můžeme pochutnávat na jahodách, jablkách, rajčatech, paprikách a ostatních druzích ovoce a zeleniny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak jim pomoci?

Samotná práce včel je natolik únavná, že někdy potřebují doplnit „palivo“. Ne každá včela má dostatek energie na to, aby se úspěšně vrátila zpátky do úlu. Není tedy žádným překvapením narazit na ně, jak leží vyčerpané na zemi nebo povrchu něčeho. Někdy stačí opravdu málo k tomu, aby opět mohly vyrazit zpátky do úlu. Dopřejte jim směs, díky které naberou opět energii. Tou směsí je cukr s vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Pecka z avokáda nemá v koši co dělat. Tahle její praktická využití zná málokdo

Životabudič

Jak jsme zjistili, včelám dokáže pomoci obyčejná ingredience, kterou každá domácnost má. Tou ingrediencí je cukr. Stačí smíchat dvě polévkové lžíce krystalového cukru s jednou polévkovou lžící vody. Mokrý cukr naberte na lžíci a položte na dobře dostupné místo. Vhodným místem tak může být parapet, zídka nebo květináč. Díky tomuto činu může opět včela nabrat dostatek energie, aby mohla doletět zpátky do úlu. Pokud nepatříte mezi příznivce cukru, máte důvod, proč jej při příští návštěvě obchodu zakoupit.

Zdroj: https://www.bumblebeeconservation.org/bee-faqs/should-i-feed-bumblebees-sugar-water/
Přidat na Seznam.cz