Animal 1284307 1920 (1)

Čtyřnohý kamarád bude parťák, který nezradí, dostane do kondice a zorganizuje čas

Není třeba nikoho přesvědčovat, že pes je považován za nejlepšího přítele člověka. Psi mají bezpodmínečnou lásku ke svým majitelům, nechávají se hýčkat někdy až na hranici možností. Pes je nejen společníkem do života, ale také povinností, máte za svého kamaráda odpovědnost. Chovat doma psa má také pozitivní vliv na člověka. O tom, proč si domů pejska pořídit, si můžete přečíst v následujícím článku. 

Pejska si domů nepořizujte jen tak

Rozhodnutí mít psa by nemělo být spontánní. Musíte analyzovat situace, jako je bydlení, čas a ochota se mu věnovat. Ne každý si může psa dovolit, například když často nejsme doma nebo máme jiná zvířata, která by se s pejskem nemusela kamarádit. Hodně lidí myslí také na to, že pes může poškodit nábytek. Je ovšem potřeba jen trochy síly a vůle a domácí mazlíček bude vaše nejlepší investice do přátelství i do budoucna.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsání bez výčitek: rozinky nejen zaženou chuť na sladké, jsou také velmi zdravé
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pes může být lékem na osamělost. Je to častý důvěrník, který naslouchá svému majiteli. Kromě toho vás pokaždé dostane alespoň na krátkou procházku. Je to skvělá příležitost popovídat si se sousedy a s někým zajímavým se seznámit. Pes zlepší vaši fyzickou kondici. Pokud nemáte příliš mnoho příležitostí jít si zacvičit, se psem se vám to rozhodně povede. Procházky zlepší krevní oběh a sníží pravděpodobnost srdeční choroby. 

Přítomnost domácího mazlíčka navíc snižuje stres. Není nic příjemnějšího, než po práci přijít domů a pohladit si svého nejlepšího přítele. Zapomenete na špatný den i na problémy a odsunete díky němu negativní emoce. Psí gesta mohou zvýšit hladinu endorfinů v těle.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek nejdražší kávy světa vyjde i na 2 000 korun. Kopi Luwak je skvost mezi kávami
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pes může být pro dítě cennou lekcí

Vlastnit psa bude pro dítě skvělou zkušeností. Učí se tak pravidelnosti, důslednosti a odpovědnosti. Přítomnost domácího mazlíčka u dítěte pomáhá budovat empatii a citlivost k osudu lidí i zvířat. Tím se například příliš uzavřené dítě dokáže více otevřít, najde způsob k vyjádření a může najít určitý způsob rituálu, který podpoří návyk k plnění povinností.

Pes učí také organizaci času. V současné době si mnoho lidí stěžuje na jeho nedostatek, ale zároveň mají problém si svůj čas dobře zorganizovat. Starat se o psa tak přiměje majitele reorganizovat celý denní režim podle potřeb svého mazlíčka. S pejskem si musíte najít čas na procházky, dodržovat pravidelný režim krmení a věnovat nějakou chvilku hře a tréninku svého čtyřnohého kamaráda.

Přidat na Seznam.cz