Stray Cat 175733 1920

Cizí kočky z pozemku vypudíte i bez psa. Stačí známé aromatické byliny

Pokud máte velkou zahradu a nechováte na ní žádné zvíře, je pravděpodobné, že se na ní čas od času objeví některá z koček vašich bližších i vzdálenějších sousedů. Není to veskrze špatná věc, často se jen tak potulují nebo loví myši, a když se objevíte, vezmou do zaječích. Jiná situace nastává, pokud se na vašem pozemku schází větší množství koček, znečisťují ho a v noci dělají nepříjemný hluk přímo pod vašimi okny. Pokud vás jejich přítomnost obtěžuje, existuje několik způsobů, jak se koček na svém pozemku jednou provždy zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mandelince bramborové lze aplikovat kopřivový sprej nebo hořčičný prášek

Znemožněte vše, co se kočkám na vaší zahradě líbí

Nemáte-li zájem o to, aby se po vaší zahradě promenádovala cizí zvířata, nejprve se zamyslete nad tím, proč se jim u vás tolik líbí. Možná máte rozsáhlé a nezakryté dětské pískoviště, které jim slouží jako luxusní toaleta? Vyčistěte ho a pečlivě zarývejte plachtou. Nestalo se někdy v minulosti, že jste v záchvatu dobrodiní zatoulanou kočku nakrmili? To je od vás milé, ale už to nikdy neopakujte, pokud nechcete, aby se k vám přestěhovala navždy. Možná máte krásné pítko pro ptáky, které kočkám slouží nejen jako miska na vodu, ale také se u něj zabaví lovem nebohých ptáčků, kteří se v dobré víře přiletěli osvěžit? Odstraňte je nebo přemístěte, to samé platí u krmítka.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci jsou užiteční v přírodě, na zahradě ale škodí. Zbavte se jich efektivně, ale šetrně
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zaručený návod na vyhnání cizích koček z vaší zahrady: pořiďte si psa

Pokud odstranění lákadel nepomohlo a kočky se u vás stále shromažďují, nezbývá než přistoupit na jejich hru. Oploťte rostliny, které mají zůstat uchráněny (i z vrchní strany). Pod hlínu dejte pletivo, záhony posypte šiškami nebo jiným materiálem nepříjemným kočičím tlapkám. Vysaďte aromatické rostliny, které nemají kočky rády:

  • levandule,
  • routa vonná,
  • pelargónie,
  • citronový tymián,
  • trnité růže,
  • kopřivěnka psí.

Pokud nepomůže ani jedna z výše uvedených rad, máme jednu zaručenou: pořiďte si psa nebo vlastního kocoura, který si bude hájit svoje teritorium.

Přidat na Seznam.cz