Cizí kočky z pozemku vypudíte i bez psa. Stačí známé aromatické byliny

Pokud máte velkou zahradu a nechováte na ní žádné zvíře, je pravděpodobné, že se na ní čas od času objeví některá z koček vašich bližších i vzdálenějších sousedů. Není to veskrze špatná věc, často se jen tak potulují nebo loví myši, a když se objevíte, vezmou do zaječích. Jiná situace nastává, pokud se na vašem pozemku schází větší množství koček, znečisťují ho a v noci dělají nepříjemný hluk přímo pod vašimi okny. Pokud vás jejich přítomnost obtěžuje, existuje několik způsobů, jak se koček na svém pozemku jednou provždy zbavit.

Znemožněte vše, co se kočkám na vaší zahradě líbí

Nemáte-li zájem o to, aby se po vaší zahradě promenádovala cizí zvířata, nejprve se zamyslete nad tím, proč se jim u vás tolik líbí. Možná máte rozsáhlé a nezakryté dětské pískoviště, které jim slouží jako luxusní toaleta? Vyčistěte ho a pečlivě zarývejte plachtou. Nestalo se někdy v minulosti, že jste v záchvatu dobrodiní zatoulanou kočku nakrmili? To je od vás milé, ale už to nikdy neopakujte, pokud nechcete, aby se k vám přestěhovala navždy. Možná máte krásné pítko pro ptáky, které kočkám slouží nejen jako miska na vodu, ale také se u něj zabaví lovem nebohých ptáčků, kteří se v dobré víře přiletěli osvěžit? Odstraňte je nebo přemístěte, to samé platí u krmítka.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinný lék na bolavé klouby, nachlazení či nespavost. Levandule má rozhodně co nabídnout
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zaručený návod na vyhnání cizích koček z vaší zahrady: pořiďte si psa

Pokud odstranění lákadel nepomohlo a kočky se u vás stále shromažďují, nezbývá než přistoupit na jejich hru. Oploťte rostliny, které mají zůstat uchráněny (i z vrchní strany). Pod hlínu dejte pletivo, záhony posypte šiškami nebo jiným materiálem nepříjemným kočičím tlapkám. Vysaďte aromatické rostliny, které nemají kočky rády:

  • levandule,
  • routa vonná,
  • pelargónie,
  • citronový tymián,
  • trnité růže,
  • kopřivěnka psí.

Pokud nepomůže ani jedna z výše uvedených rad, máme jednu zaručenou: pořiďte si psa nebo vlastního kocoura, který si bude hájit svoje teritorium.

Přidat na Seznam.cz