Sugar Cubes

Chuť na sladké lze zahnat i zdravě. Vyzkoušejte domácí čokoládu nebo zmrzlinu

Všude neustále slyšíme, že bychom se měli vyhýbat cukru. Většina z nás ovšem velmi často pociťuje chuť na něco sladkého. I přesto se můžete vyhnout nezdravým pochoutkám, jako jsou čokolády, sušenky, bonbóny a další. Potřebu konzumace něčeho sladkého můžete velmi snadno zahnat mnohem zdravějšími jídly. Připravili jsme pro vás několik sladkých tipů, které vás potěší a dokážou uspokojit vaše chuťové pohárky. Co byste si měli koupit raději než dostupné sladkosti?

Zdravá varianta čokoládové pomazánky

Přepadla vás chuť na čokoládu? Koupenou v obchodě raději vyměňte za domácí recept na zdravou čokoládu a pokračujte podle tohoto postupu. Budete potřebovat mixér vhodný na přípravu pomazánek. Do vhodné nádoby umístěte měkké avokádo zbavené pecky a slupky, přidejte k němu vypeckované datle, pokud je nemáte, můžete místo nich použít banán či fíky. Zasypte zhruba polévkovou lžící hořkého kakaa a důkladně promixujte. Mixujte tak dlouho, dokud vám nevznikne hladká čokoládová pomazánka vhodná k namazání na pečivo. Pak už stačí jen přendat čokoládovou pomazánku do dobře uzavíratelné nádoby. Můžete udělat čokolády více a zavařit ji do vhodných sklenic, nebo jen umístit nádobu s čokoládou do lednice.

Mohlo by vás zajímat:  Luštěniny jídelníček obohatí o bílkoviny a vlákninu, jsou výbornou součástí redukčního jídelníčku
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí ovocná zmrzlina

Ani zmrzlinu si nemusíte kupovat v obchodu. Takové jsou plné cukru a nezdravých látek. Rozhodně stojí za zmínku, že i domácí zmrzlina je velmi snadná na výrobu. Potřebovat budete pouze dostatečné množství libovolného ovoce (vhodné jsou jahody, banány, borůvky, maliny a ostružiny). Ovoce rozmixujte spolu s bílým jogurtem, nalijte do vhodných nádob, ideálně do tvořítek na zmrzliny, a můžete začít mrazit. Po zmrznutí už si můžete vychutnávat dobrou, osvěžující a hlavně zdravou letní svačinku. Vyzkoušet můžete samozřejmě také jiné druhy ovoce nebo třeba tvaroh. Fantazii se meze nekladou, a tak se rozhodně nezdráhejte vyzkoušet všechno, co vás napadne.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/natural-sugar-substitutes
Přidat na Seznam.cz