Seedling Concept By Human Hand Apply Fertilizer Young Tree Green Background

Chemická hnojiva vůbec nejsou potřeba. Rostlinám lépe prospějí přírodní prostředky

Hnojení květin, ať těch, které máte doma v květináči, nebo těch na zahradě, je velmi důležité především na jaře a v létě, kdy jsou v plném rozkvětu a chcete, aby pohled na ně vydržel co nejdéle. Kvetou díky hnojivům rychleji, jsou zdravější a také déle květy vydrží. Hnojiva jsou různá podle toho, o jakou rostlinu se jedná.

Vyzkoušejte domácí hnojiva, která jsou univerzální

Přírodní hnojiva patří mezi velmi účinná, protože neobsahují žádné chemické složky, které by mohly rostlině ublížit. Mezi takové patří například vaječné skořápky, které stačí pouze nadrtit a poté je přidat do zeminy. Zvýší se odolnost rostlin proti různým škůdcům a při přesazování je nutné je smíchat s novou půdou. Další surovinou je droždí, které používáme spíše při pečení, hodí se ale také na hnojení.

Mohlo by vás zajímat:  Krabičku zápalek se vyplatí mít stále po ruce. Rostliny ochrání před škůdci i nemocemi

Droždí je plné minerálů, které každá rostlina potřebuje. Urychluje nejen jejich růst, ale také je posiluje, takže budou odolnější vůči chorobám nebo škůdcům. Stačí přidat 3 gramy droždí do 500 ml teplé vody, směs nechat vychladnout a poté k zalévání přidat jen malé množství, a tím rostlina získá to nejlepší. Vhodná je také vařená bramborová voda, ale pozor, nesmí být slaná. Obsahuje škrob a další živiny, které rostliny ocení.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušeli jste banánovou slupku?

Banánová slupka je další přírodní hnojivo, které se bude hodit především na zahradní květiny a rostliny. Je totiž bohatá nejen na hořčík, ale obsahuje také draslík, který pomůže například rajčatům v jejich zrání a jejich chuť pak bude mnohem lepší. Slupku stačí jen nakrájet a přidat při přesazování do půdy. Kávová nebo čajová sedlina jsou velmi oblíbená hnojiva, která si snadno vyrobíte a můžete je použít univerzálně na většinu rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  11 kroků pro zazimování zahrady: rostliny potřebují před nízkými teplotami chránit

Překvapivým adeptem na přírodní hnojivo je akvarijní voda. Pokud doma máte rybičky, je nutné jim vodu pravidelně měnit. Tu starou je ale škoda vylévat, protože se bude hodit na rostliny v zahradě nebo květiny, které máte doma v květináči. Urychlí růst květů a posílí je.

Zdroj: https://savvygardening.com/natural-fertilizer/
Přidat na Seznam.cz