Beautiful Branch Blossoming Pink Orchid Window

Česnekový postřik podpoří orchideje ve kvetení a ochrání je před chorobami

Orchideje patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny, které se běžně pěstují v českých domácnostech. A není divu, když se o ně dokážeme řádně postarat, odmění nás nádhernými květy, kterým jiné druhy rostlin mohou jen stěží konkurovat. Zkušenému pěstiteli doslova rozkvetou pod rukama variací různých tvarů a barev nádherných květů. Celou atmosféru pak ještě podtrhne lehká vůně, kterou tyto květy šíří a se kterou se žádné průmyslově vyráběné interiérové voňavky nemohou srovnávat. Co ale dělat, když se našim orchidejím nedaří?

Mohlo by vás zajímat:  Okrasná toulcovka si občas pěkně vymýšlí. Nespokojí se jen tak s nějakým prostředím

Správné zalévání

Než se dostaneme k náročnější problematice, pojďme se společně podívat na správné zalévání. Bez toho to totiž nejde u žádných rostlin, orchideje nevyjímaje. Tyto květiny nemají rády vysokou vlhkost. Pokud mají kořeny ve vodě, začnou rychle uhnívat. Orchideje byste tedy měli zalévat tak, že květináč s nimi ponoříte asi na půl hodiny do misky s vodou. Pak jej přesuňte zpátky na místo, kde orchidej normálně pěstujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Správný substrát

Orchideje jsou exotické rostliny, a tak jim zemina ze zahrádky na vaší chalupě rozhodně radost neudělá. Budete jim muset koupit substrát, který je určený přímo pro ně. Ten obvykle obsahuje kokosová vlákna, kůru z různých exotických stromů, dřevěné uhlí, kousky cedru a spoustu dalších přísad. Substrát je třeba měnit asi jednou ročně, nejlépe chvíli poté, co vám orchidej odkvete.

Mohlo by vás zajímat:  Sternbergova bylina patří mezi rostliny, které doma nesmí chybět. Pročistí vzduch a není náročná

Orchideje a česnek

Příroda nás občas dokáže překvapit. Třeba tím, že exotické orchideje krásně vykvetou díky úplně obyčejnému česneku. Ten je totiž bohatý na aminokyseliny, vitamíny i vzácné prvky, jako jsou draslík, hořčík, železo, selen nebo vápník. Kromě toho je česnek coby aromatické přírodní antibiotikum skvělou ochranou před různými parazity a také před plísněmi a mykózami, kteří by mohli vaši rostlinu i při pěstování v domácnosti napadnout. Tři stroužky česneku vyvařte v litru vody a po vystydnutí s ním rostlinku postříkejte. Opakujte jednou týdně, odvděčí se vám krásnými květy.

Zdroj: https://orchideria.com/garlic-water/
Přidat na Seznam.cz