Woman Taking Care Home Plants

Česnekové hnojivo doplní orchidejím základní živiny

O česneku se nejčastěji hovoří v souvislosti s recepty tuzemské i středomořské kuchyně, ale funguje též výtečně jako hnojivo. Použití se doporučuje zejména na orchideje, které podle zahradníků následně kvetou jako o život a bujně rostou. Jak je možné, že česnekové hnojivo pomůže orchidejím k vitalitě a dodá jim energii pro dokonalý růst? Jak se česneková voda vůbec připravuje, aby nedošlo k poškození rostlin?

Zelenina s baktericidními a fungicidními vlastnostmi

Česnek patří mezi základní přísady české kuchyně a těžko si bez něj představit česnečku, různé pomazánky, bramboračku nebo pečené maso. Česnek je též důležitým pomocníkem v lidovém léčitelství, protože účinně bojuje proti bakteriím a plísním, navíc obsahuje minerály, jako jsou vápník, draslík, hořčík, měď, železo, kobalt, chrom nebo selen, a aminokyseliny. Právě pro tyto důvody je česnek skvělou přísadou do domácích hnojiv, protože chřadnoucí rostlina trpí na nedostatek živin a především minerálů.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen kvetoucí rostliny jsou pro alergiky hrozbou. Některé pokojovky je lepší raději odstranit
Zdroj obrázku: Freepik

Nedostatek železa i draslíku

Proč listy orchidejí žloutnou? Chybí jim železo! A proč málo kvetou? Mají nedostatek draslíku! Také další prvky ovlivňují růst těchto oblíbených rostlin, k tomu další účinné látky chrání před rozvojem plísní a před bakteriemi. Silná a odolná orchidej snáze obrazí novými kvetoucími výhonky, proto je česnekové hnojivo skvělou volbou každého milovníka krásných květů na parapetu. Vždy je však nutné aplikovat tento druh hnojiva uvážlivě, aby nedošlo k poškození rostlin, ideálně jednou za několik měsíců nebo při přesazování, při zhoršeném stavu rostlin jednou měsíčně.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny mohou vnést do domova radost a štěstí, některé ale přinesou jenom problémy

Příprava česnekové vody na hnojení

Na výrobu česnekové vody pro účely hnojení postačují pouze dvě složky – voda a česnek. Příprava je nadmíru snadná, rozdrtí se tři oloupané stroužky česneku a zalijí se litrem vlažné vody. Nádoba se směsí se nechá odležet 24 hodin, poté se roztok přelije přes cedník. Česnekovou vodou se mohou orchideje zalít, případně do nádoby přímo namočit kořeny na půl hodiny. Připravené hnojivo je nutné spotřebovat okamžitě, trvanlivost je maximálně 48 hodin.

Zdroj: https://houseplantspro.com/garlic-water-for-orchids/
Přidat na Seznam.cz