Oregano 2662890 1280

Drastické diety tělu jenom uškodí. Zhubnout pomůže plevel, který lidé běžně ničí

Snažíte se právě shodit pár kil, aby vaše postava v létě vypadala dokonale? Zkuste do jídelníčku zařadit bylinky! Obohacení jídelníčku bylinkami má mnoho výhod, mimo jiné zrychlení metabolismu a podporu spalování tuků. Dají se zařadit ve formě čajů, nálevů nebo doplňků stravy. Obsahují velké množství vitamínů, antioxidantů a flavonoidů. Stimulují metabolismus, podporují spalování tuků a navíc čistí tělo od toxinů.

Jaké bylinky zařadit?

Pokud užíváte pravidelně léky, radši zařazení bylinek konzultujte s lékařem. Některé mohou mít kontraindikace. Jinak zařaďte ty, které mají močopudné vlastnosti, stimulují trávení a pomáhají snižovat chuť k jídlu.

Mohlo by vás zajímat:  Stévie se snadno pěstuje za oknem i v záhonu. Zdravé sladidlo tak máme stále po ruce

Kopřiva

Velmi vhodnou bylinkou s výraznými účinky je kopřiva. Působí močopudně a odstraňuje přebytečnou vodu z těla. Působí detoxikačně. Pokud budete pít pravidelně čaje a nálevy z kopřivy, upraví se i váš trávicí systém a urychlí se hubnutí. A jak si ho připravíte sami? Jednoduše do hrnku nasypte pár sušených kopřivových listů a zalijte 200 ml vroucí vody. Nálev necháte přikrytý 15 minut louhovat. Po uplynutí této doby listy kopřivy scedíte a můžete popíjet. Užívejte dvakrát denně, ráno a večer.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pampeliška

Další bylinkou, která vám dobře poslouží při hubnutí, je pampeliška. Má pozitivní vliv na trávení, zlepšuje tvorbu žaludečních šťáv, čistí tělo od toxinů a zlepšuje funkci jater. A jak si připravit nálev? Nejprve omyjte tři listy a tři květy pampelišky. Dejte je do velkého šálku, zalijte horkou vodou a nechte 15 minut louhovat. Vyndejte pampelišku z hrnku a pijte dvakrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Levandule ozdobí slunný balkón. Prospěje jí méně zálivky a větší květináč

Přeslička

Přeslička rolní je také plná účinných látek. Obsahuje křemík, který působí močopudně, ale také například draslík, hořčík, železo nebo vitamín C. Příprava je stejná jako u dvou předchozích bylin, dvě polévkové lžíce sušené bylinky dejte do hrnku, zalijte horkou vodou a nechte 15 minut louhovat. Po této době je nápoj připraven ke konzumaci. Můžete ho pít i třikrát denně.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs
Přidat na Seznam.cz