Water Lily 2536194 1280

Českou zahradu zajímavě ozvláštní exotické keře a rostliny, které si získají obdiv

Stále více lidí se věnuje zahrádkářství a pěstuje různé druhy rostlin. Některé zahrady jsou tak upravené, že stačí jen projít kolem a musíte se zastavit, abyste ji mohli obdivovat. U nás jsou oblíbené jednoleté rostliny a stálezelené keře, které kvetou hlavně na jaře a v létě.

Ozdobte si zahradu exotickými květinami a keři

Proč si nepořídit nějakou exotickou rostlinu nebo bohatě kvetoucí popínavku? Můžete si vybrat z nepřeberného množství, poté už záleží jen na vašich zkušenostech. Calliestemon citrinus má ohnivě červené květy. Rostlina pochází z Austrálie a miluje teplá, slunná místa. Její kultivaci zvládne i začátečník, je vhodné ho pěstovat v květináči. Když bude mít dobré podmínky, může kvést až třikrát za rok. Listy rostliny obsahují éterické oleje, které odpuzují škůdce.

Mohlo by vás zajímat:  I trávník potřebuje správnou péči, aby se na jaře opět zazelenal

Mezi popínavé rostliny patří čínské vistárie, hojně kvetou a jejich květy dosahují délky 15–‍30 centimetrů. Rostlina pochází ze střední Číny a roste tam přirozeně v přírodě. Přidává se na pergoly a altány, ale rychle roste a také je těžká, je potřeba na to při zasazování myslet. Dosahuje výšky až šesti metrů. Kvete v květnu a červnu, často i na konci léta. Má ráda slunná a chráněná místa, hnojiv byste měli hnojem a fosforovými hnojivy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Andělská trubka má luxusní květy, okrasná tráva vyžaduje optimální podmínky

Brugmansie neboli andělská trubka má krásné květy ve tvaru pohárku, které jsou dlouhé 15–‍45 cm. Podle druhu rostliny jsou květy bílé, krémové, žluté, oranžové nebo růžové barvy a mají intenzivní vůni. Má ráda slunná místa, dobře se vyrovnává s horkým počasím. Vyžaduje pravidelné zalévání a hnojení přípravky pro kvetoucí rostliny. Můžete ji pěstovat v nádobách, ale budou mnohem menší. Normálně dosahují výšky 2–4 metrů.

Mohlo by vás zajímat:  Okrasný česnek hýří barvami a vynikne v každém záhonu. Na výběr je nespočet překrásných odrůd

Pampa je okrasná tráva, která vyžaduje vhodné podmínky a péči. Původně je z jihoamerických stepí a vyznačuje se květenstvím krémové nebo světle růžové barvy. Tuhé listy dosahují délky 1–2 metry. Potřebuje úrodnou, mírně kyselou půdu a speciální hnojiva se zvýšeným množstvím draslíku. Kvete pouze na chráněných a slunných místech.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/plants-for-a-jungle-style-border/
Přidat na Seznam.cz