Bylinný lék na bolavé klouby, nachlazení či nespavost. Levandule má rozhodně co nabídnout
Levandule je bylina, která je velmi oblíbená pro své vlastnosti. Díky ní můžete vyhnat ze zahrady krtka nebo se zbavit některých nemocí. Snadno si vyrobíte olej nebo ji můžete inhalovat, abyste se zbavili ucpaných dutin.
Ke zlepšení trávení pomůže levandulový čaj
Pokud vás dlouhodobě trápí zažívací potíže, ale stále si myslíte, že nepotřebujete lékaře, můžete vyzkoušet tento domácí recept na čaj z levandule, který by vám měl od bolestí ulevit. Čaj stimuluje trávicí systém a přispěje k uklidnění. Budete potřebovat:
- 2 lžíce sušené levandule,
- 2 hrnky vroucí vody.
Stačí jen levanduli nasypat do vroucí vody, nechat louhovat alespoň 15 minut a poté vypít. Můžete si ho dopřát až třikrát denně, ale dejte pozor, jeho konzumace není vhodná, pokud trpíte onemocněním jater a ledvin nebo na žaludeční vředy.
Účinná inhalace nebo olej
Na inhalaci budete potřebovat pouze éterický levandulový olej a mísu s teplou vodou. Několik kapek dejte do mísy, nadechujte se nosem a vydechujte ústy. Jestli máte hlad, nechte inhalaci na později. Vyrobit si doma můžete také olej, který je skvělý na bolesti kloubů, a to nejen od revmatismu.
Stačí jen 15–30 kapek éterického oleje a 50 ml rostlinného oleje. Obě přísady promíchejte, naneste menší množství do dlaně a pomalu, ale silně vetřete do bolavé oblasti kolena nebo loktu. Masáž můžete opakovat ráno i večer, ale klouby by poté měly odpočívat v teple. Jestli vás trápí kožní problémy, levanduli si můžete nakapat do večerní koupele. Pomůže mimo jiné také proti vzniku akné.
Často se levandule přidává pod polštář, protože působí na nespavost a díky ní budete spát nerušeně celou noc. Stačí jen vložit do bavlněného pytlíku sušenou levanduli společně s chmelovými květy. Sáček vložte pod polštář nebo ho mějte blízko u hlavy.
Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-838/lavender