Zamiokulkas

Také tmavý byt mohou zdobit nádherné pokojové rostliny, chce to jen znát ty správné druhy

Pokud máme tmavý byt orientovaný na severní či západní stranu, neobjevuje se nám v místnostech dostatek slunečního svitu. V takových případech lidé tápou, jaké rostliny si pořídit. Mnohdy se stane, že si pořídí takové, které se táhnou za světlem, nebo jednoduše zhynou. Nebuďte smutní! Věděli jste, že existují rostliny, které nepotřebují tolik světla? A není jich málo. Přečtěte si, které to jsou, a vyrazte na nákup, protože domácnost bez rostlin není úplná.

Kalatea

Kalatea je krásná a nenáročná rostlina, která se může pyšnit překrásnými listy s pestrobarevným zbarvením. Rostlina dorůstá až do výšky 50 centimetrů. A stane se originálním doplňkem jakéhokoliv interiéru, nejsťastnější však bude v přítmí. Umístěte ji na severní parapet a udržujte substrát v květináči vlhký, ne mokrý.

Mohlo by vás zajímat:  Začátek jara je ideální pro přesazování pokojových rostlin
Zdroj obrázku: Pixabay

Kořenokvětka vyšší

Tato rostlinka s latinským názvem Aspidistra elatior se vyznačuje obdivuhodnými dlouhými listy se zajímavou texturou a intenzivně zelenou barvou. Často se jí přezdívá železná rostlina a není divu, tato rostlina přežije i velmi nepříznivé podmínky. Má ráda stinná místa a nižší teplotu. Odpustí i nepravidelné zalévání a přesychání. Do květináče rozhodně ale umístěte drenážní vrstvu. Co nesnese, je mokrý substrát.

Aglaonema

Tato rostlinka je ideální pro začínající pěstitele, kteří navíc nemají dostatek slunečního svitu. Nevyžaduje ani pravidelné zalévání, ani hnojení a celkově dává přednost stinným místům. Nenarušíte její růst ani suchým vzduchem přes zimu, ani vysokými teplotami. Navíc vám vzhled rostliny doplní interiér a pročistí vzduch od toxinů a podpoří tvorbu kyslíku.

Mohlo by vás zajímat:  Monstera dodá každému interiéru půvab, časté chyby ji ale dokážou zcela zničit

Rhipsalis

Mimořádně krásná a také odolná rostlina patří do rodiny sukulentů. Rozhodně upoutá pozornost svými neobvyklými listy ve tvaru válečku, které rostou dolů z květináče. Listy jsou intenzivně zelené a její výhonky mohou být dlouhé až padesát centimetrů. Snese sucho i nedostatek světla. Není třeba ji často zalévat ani přesazovat. Měli byste ji ale pravidelně hnojit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Tchýnin jazyk

Tato rostlina patří mezi nejoblíbenější interiérové rostliny. Věděli jste, že ji můžete umístit i do stínu? Její vzhled vás jistě nadchne. Má dlouhé a vysoké, úzké listy s jasnými pruhy. Odolá všem podmínkám a dokonale roste i na slunci i v úplném stínu. Jednou za týden ji zalijte, pokud zapomenete, nic se nestane. Přesaďte ji každé dva až tři roky.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny pomohou vyčistit vzduch v domovech i kancelářích

Zamiokulkas

Další oblíbenou a překrásnou rostlinou je zamiokulkas. Její elegantní vzhled vás jistě dostane. Je ideální pro místnosti orientované na severní stranu. Její největší pýchou jsou masité zakulacené listy vyrůstající z delších stonků. Může vyrůst až do jednoho metru. Snese nepravidelnou zálivku a minimální světlo.

Zdroj: https://gardentherapy.ca/indoor-plants/
Přidat na Seznam.cz