Potatoes 5716055 1920

Bramborové slupky by neměly končit v koši, takto dokážou prospět mnoha rostlinám

Mnozí z vás už jistě slyšeli, že bramborové slupky lze použít jako organické hnojivo pro venkovské plantáže. Je to proto, že obsahují škrob, draslík a další cenné minerály, které hojně vyživují rostliny. Tato metoda hnojení je zcela neškodná, ekonomická a pomáhá chránit zahradu před brouky, larvami, hlemýždi a červy. Podívejme se, jak používat brambory jako hnojivo.

Výhody škrábání brambor, které přinesou vaší zahradě

Během letní sezóny se bramborové slupky používají jako hnojivo a ochrana proti některých škůdcům. Musíte je jen rozložit na zem, než se objeví klíčky, a když se škůdci přilepí, zničí je to. To ochrání vaše plodiny před napadením oblíbených plodit a budete mít díky tomu nejen zdravější rostliny, ale také se dočkáte bohaté úrody.

Mohlo by vás zajímat:  Jedna sklenice rajčatové šťávy denně podpoří zdraví jater, ledvin i srdce

Stejně tak je dobré dát je do země poblíž rostlin, které ve velkém množství milují škrob obsažený v bramborách. Hnojením bramborovými slupkami jim můžete dát živiny, po kterých prahnou a přitom by je jinak nedostaly. Navíc v případě některých sazenic jde také o skvělý způsob, jak zajistit, aby se dobře aklimatizovaly a rychle rostly.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pro které plody je toto hnojivo ideální?

Bramborové slupky lze použít jako hnojivo pro zeleninovou i obyčejnou zahradu, protože jejich použití umožňuje zlepšit půdu a má pozitivní vliv na výnos kdekoli na pozemku. Zvažte, jak tento nástroj použít na různé druhy plodin. Toto přírodní hnojivo nebude fungovat na plodinách, jako je lilek, rajčata nebo papriky. Kromě nich ho ale můžete s klidem využít na:

  • všechny druhy rybízu, malin, angreštů a dalších bobulovitých keřů,
  • ovocné stromy a jahody,
  • zeleninové plodiny (zejména dýně),
  • květiny (včetně pokojových).

    Zdroj obrázku: Pixabay.com

Použití je snadné. Nejlepší je nasekat suché bramborové slupky na menší kusy, aby se snáze v půdy rozložily. Poté je stačí jen rovnoměrně nasypat do země a rostliny zalévat shora, což pomůže nejen obohatit půdu, ale také vypořádat se s některými škůdci.

Přidat na Seznam.cz