Healthy Mixed Fruit Ingredients From Top View

Bobule plné lahodných chutí a vitaminů: odborníci je právem doporučují do pestrého jídelníčku

Odborníci na zdravou výživu a samozřejmě nejen ti radí lidem, jak mají jíst a jak se pohybovat, aby se neustále udržovali v dobré kondici. K tomu jsou zapotřebí hlavně kvalitní potraviny, ale také dostatek ovoce a zeleniny. Pomoci v redukci váhy může také bobulovité ovoce. Bobule najdete skoro na každém kroku.

Vitaminy a minerály v malých bobulích

Různé barvy, chutě nebo tvary – tím se mohou pochlubit bobule. Je to ovoce, které je akorát tak do ruky a hodí se na různé svačinky. Jejich využití je ale velmi široké. Můžete si z nich připravit lehká jídla, a protože jsou syté, hodí se také při hubnutí. Ovoce se vůbec nemusíte bát, protože obsahuje spoustu vitaminů a minerálů, které potřebujeme. Bobule by tak neměly chybět v žádném jídelníčku.

Mohlo by vás zajímat:  Dýni můžeme zpracovat na mnoho kreativních způsobů

Bobule jsou především sezonní ovoce, ale můžete si ho dopřát také v zimě. V obchodě bude za hodně vysokou cenu. Můžete si ho také vypěstovat sami na zahradě. Dívejte se při nákupu bobulí na původ ovoce. Většinou je sice kvalitní, ale může se stát, že koupíte balíček, který nebude mít s ovocem nic společného. Jahody, maliny nebo borůvky vždy dobře prohlédněte, jestli nejsou plesnivé nebo jinak znehodnocené.

Zdroj obrázku: Freepik

Z bobulí si můžete vyrobit zavařeninu nebo marmeládu

Z jahod nebo borůvek si můžete snadno udělat džem nebo si je také zavařit. Jahody i borůvky se mohou zamrazit a použít také později, například do ovocných knedlíků. Jahody milují především děti, pro které je to opravdová lahůdka. Bobule použijete také při zdobení dortů a dalších dezertů.

Mohlo by vás zajímat:  Správné skladování udrží zeleninu a ovoce déle čerstvé. Ne všechny druhy patří do lednice

Nejvíce se u nás konzumují právě jahody, ale oblíbený je také černý rybíz, maliny nebo borůvky. Ostružiny společně s borůvkami můžete najít při letní nebo podzimní procházce lesem, stejně jako lesní jahody. Jahody si můžete dokonce sami vypěstovat i na balkoně, záleží však na odrůdě. Dnes už seženete dostatečné množství informací, abyste si bobule mohli užívat po celé léto.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/healthy_eating_berries_benefits/article.htm
Přidat na Seznam.cz