Girl Hairdresser Parlor Having Coloring Procedure

Domácí barvení vlasů se ne vždy povede. Nezoufejte, nechtěný odstín lze jednoduše odbarvit

Domácí barvení se stalo trendem, zvlášť v době, kdy musela být zavřená kadeřnictví a další služby. Ženy nechtěly tak dlouho čekat, až přijdou na řadu, takže se pustily do domácích úprav svých vlasů. Ne vždy byl ale výsledek tak dobrý jako od kadeřnice. Některé ženy si vlasy obarvily špatně a doma se pak musely pustit také do odbarvování.

Barva na obalu nemusí odpovídat skutečnosti

Barvu na vlasy si většinou kupujeme podle obalu, na kterém barva vypadá skvěle. Výsledek ale ne vždy dopadne podle očekávání. Možná se ukáže, že vám daný odstín barvy vůbec nesedí, a vy se rozhodnete, že ho z vlasů dostanete. Bohužel to ale není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Účinnost odbarvení závisí na mnoha faktorech a je potřeba na to brát zřetel.

Mohlo by vás zajímat:  Němečtí vědci zařadili petržel mezi jedovaté potraviny. Nedoporučuje se především těhotným ženám

Pokud máte barvu poprvé, odbarvování bude snadnější. Pokud jste ji nanášeli už poněkolikáté, může se stát, že odbarvení nebude mít takový účinek, jak jste předpokládali. Důležitá je také struktura vlasů, protože z poškozených, polámaných a nemocných vlasů se barva bude odstraňovat mnohem obtížněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak dostat barvu z vlasů dolů?

Existuje několik způsobů, jak dostat barvu dolů. Jedním z nich je použití šamponu proti lupům. Dávejte si pozor na barvu, kterou používáte, protože černou nebo tmavě modrou budete odstraňovat po etapách. Snadněji půjdou barvy, jako je růžová, červená nebo světle hnědá. Použitím šamponu proti lupům si můžete pomoci. Pokud na vlhké vlasy nanesete šampon a počkáte 30 minut, zbavíte se barevného odstínu. Vlasy pak musíte opláchnout pod velmi teplou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky rády nosí domů úlovky. Většina majitelů reaguje špatně a ztrácí důvěru svého mazlíčka

Pokud nechcete čekat dlouho, můžete šampon smíchat s kyselinou askorbovou. Ta dokáže smýt barvu velmi rychle a bez čekání. Můžete si vyrobit také pastu z vitaminu C a šamponu proti lupům. Tu poté naneste na vlasy a nechte působit asi půl hodiny. Vlasy umyjte pod teplou vodou a poté na vlasy naneste kondicionér. Postup možná budete muset několikrát opakovat v závislosti na tom, kolikrát jste nanesli barvu.

Zdroj: https://www.harpersbazaar.com/beauty/hair/a32110293/how-to-bleach-hair/
Přidat na Seznam.cz