Balkon před holuby ochrání instalace sítě nebo domácí repelent ze dvou surovin
Městští holubi jsou na mnoha místech považováni za pěkný dotek přírody, bohužel pro obyvatele města jsou skutečnou noční můrou. Nejenže se množí téměř nevysvětlitelným způsobem, ale také znečišťují a přenášejí nemoci, které jsou pro lidi nebezpečné. Nedovolte jim, aby se u vás usadili, protože jejich vystěhování bude prakticky nemožné.
Škodlivost holubů
Holubi jsou všude, kde mají snadný přístup k jídlu. Masivně se usazují v centrech měst, kde je krmení někdy považováno za turistickou atrakci. Parky, kolem barů a restaurací nebo nádob na odpadky – nemají vysoké požadavky, kvůli tomu je jejich přítomnost skutečným morem. Holubi zanechávají mnoho exkrementů, které jsou nejen špinavé a je obtížné je odstranit, ale také ničí fasádu budov. Špatný osud čeká na všechny části vybavení, které zůstanou na balkoně.
Holubi přenášejí infekční choroby a parazity. Jejich výkaly obsahují viry, které vedou k alergickým symptomům. Odhaduje se, že s ptáky je spojeno nejméně 60 infekčních chorob. Avšak nejnebezpečnější pro člověka je klíště krmené na holubovi. Jeho larvy dokážou přežít bez jídla až rok a hladový vetřelec se rád živí lidskou krví, což vede k alergickým reakcím, anafylaktickému šoku nebo lymské nemoci.
Způsoby ochrany balkonu před holuby
I když instalace sítě může vyžadovat určité úsilí, stojí za to tento úkol provést. Toto je jeden z nejúčinnějších způsobů ochrany před holuby. Měla by být vyrobena z polyethylenu, který je materiálem odolným vůči různým povětrnostním podmínkám. Během montáže ji správně utáhněte a ujistěte se, že pokrývá všechny mezery, kterými se ptáci mohou dostat na balkon. Pokud se vám to nedaří, můžete zavolat profesionálům. Dříve však kontaktujte správce budovy, abyste se ujistili, že taková instalace je přijatelná pro vaše bydliště.
Pokud si z nějakého důvodu nemůžete dovolit nainstalovat síť, zbavte se holubů domácími způsoby. Můžete zkusit připravit repelent, na který vám budou stačit jen dvě složky. Vše, co potřebujete, je voda a ocet. Smíchejte je v poměru 1 : 1, nalijte do láhve s rozprašovačem a poté rozprašte na parapety a zábradlí balkonů. Ke zvýšení účinnosti můžete do receptu zahrnout i práškové chilli koření. Nezapomeňte opakovat aplikaci spreje po dešti. Jeho častější aplikace je zapotřebí i ve větrném počasí.
Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons