Female Legs Woman Using Lawn Mower

Až se benzinové sekačky na trávu zakážou, těžko si posekám zahradu, když tu nemám elektřinu

Nejenom auta, ale i benzinové sekačky se kvůli ekologii budou zakazovat. V tu chvíli budou muset zahrádkáři včetně mě vyřešit, jak si posekají zahradu. Mám na mysli ty, kteří mají svůj pozemek nikoliv u domu, ale v zahrádkářských koloniích. Tam, kde ještě nebyla a možná ani nebude zavedena elektřina.

Zákaz benzinových sekaček

Nejenom spalovací auta, ale i spalovací sekačky jsou trnem v oku, protože produkují zplodiny. Že může dojít k jejich zákazu, rozhodně není žádný apríl. Jak už v minulosti informoval portál iDnes, první lokací, kde se benzinové sekačky od roku 2024 skutečně zakážou, bude Kalifornie. Zákon je poměrně striktní, půjde o zákaz prodeje malých spalovacích motorů, které se používají v hobby zahradní technice, jako jsou právě sekačky.

Mohlo by vás zajímat:  Vyžeňte otravný hmyz ze svého domova. Pomohou květiny i oblíbené bylinky

Z benzinu na elektřinu

Asi není třeba do detailu rozebírat, co má toto nařízení přinést. Opět nějaké to snížení emisí, které sekačky se spalovacími motory produkují. Hobby zahrádkář, jako jsem třeba já, bude muset řešit (v tuto chvíli zatím jenom v té Kalifornii), jak si poseká zahradu, pokud na svém pozemku nemá elektřinu. A protože tak nějak očekávám, že podobné eko nápady nezůstanou jenom za velkou louží, možná to budu muset do pár let řešit i já.

Mohlo by vás zajímat:  Opomíjená ořechová tinktura je pro lidské zdraví lepší než jakákoliv chemie
Zdroj obrázku: Freepik

Na baterii?

Důvod, proč nyní používám na své zahradě benzinovou sekačku, je ten, že zde nemám elektřinu. A že různé aku verze nenabídnou takové parametry a výkony, jaké bych potřeboval. A i kdybych po takové sáhl, akumulátor v sekačce nevydrží věčně. Když se mi v průběhu sekání vybije, kde ho nabiji? Nebo snad že bych si jich pořídil několik, abych posekat zvládl? To mi nedává logiku.

Ekologie jen na oko

Už teď mám ale problém víceméně vyřešen. Ano, koupím elektrickou sekačku s kabelem. A kam ji zapojím? Samozřejmě do benzinové elektrocentrály, kterou mám na zahradě, pokud opravdu nouzově nějakou elektřinu potřebuji. Už teď ale vím, že mi to nebude dávat žádnou logiku. Místo abych nalil palivo do sekačky a tou posekal, ho naliji do elektrocentrály, ta vyrobí elektřinu, kterou kabelem pošlu do sekačky. No, když někdo myslí, že je to lepší, tak prosím…

Mohlo by vás zajímat:  Jaro je ideální pro velký úklid nebo rekonstrukci. S dobrým plánem půjde vše hladce

Zdroj: Autorský text, https://www.idnes.cz/hobby/zahrada/benzinove-sekacky-kalifornie-zakaz-emise-aku.A211020_112941_hobby-zahrada_bma, https://leginfo.legislature.ca.gov/faces/billTextClient.xhtml?bill_id=202120220AB1346

Přidat na Seznam.cz