Zamiokulkas2

Aktivní uhlí udrží zamiokulkas při síle, odolá nemocím i škůdcům

Bujné a svěží zelené listy zamiokulkasu oslovují čím dál více pěstitelů. Není divu, tento sukulent vypadá v interiéru famózně, navíc lesklé listy se sytou barvou přináší uklidňující dojem z kousku přírody. K tomu tato rostlina funguje jako přírodní čistička vzduchu a absorbuje z něj nežádoucí chemikálie včetně benzenu nebo xylenu. Jistě si zaslouží parádní péči, a přestože nejsou tyto rostliny náročné, ocení pravidelné hnojení pomocí zázračného přípravku z lékárny.

Nenáročná pokojová rostlina pro každého

Existuje nějaká květníková rostlina, která je opravdu pro každého? Taková, která potěší profesionála i naprostého začátečníka, který neví o zelené vegetaci zhola nic? Bezesporu zamiokulkas, jehož oficiální název zní kulkas zamiolistý, proto jej lidé nazývají jen kulkas. Jedná se o sukulentní vytrvalou rostlinu původem z jihovýchodní Afriky, kde bujně roste jako podrost v pobřežních lesích. Jeho výhodou je snadné pěstování, nepotřebuje střihat ani přílišně zalévat. Co však ocení, to je hnojení.

Mohlo by vás zajímat:  Okouzlující maranta může rychle ztrácet barvu a schnout. Její krásu ohrožuje několik zákeřných nemocí
Zdroj obrázku: Freepik

Sytě zelené listy pro radost

Proč je zamiokulkas natolik populární? Má krásný vzhled, uchvacující jsou temně zelené listy nebo naopak svěží, světle zelené nové výhonky. Pro svůj růst nepotřebuje speciální péči, ale listy se musí čistit od prachu. Rostlina odolává suchu i vysokým teplotám, proto přežije i při delší nepřítomnosti pěstitelů. Substrát se doporučuje dostatečně humózní ze směsi rašeliny a písku. Kulkasy ocení zálivku jednou za dva týdny a umístění mimo dosah přímých slunečních paprsků. A jak tyto sukulenty hnojit?

Mohlo by vás zajímat:  Ne všechny rostliny potřebují světlo. Těmto druhům vyhovuje zimní temno a vystačí si s málem

Ekologické hnojivo z aktivního uhlí

Aktivní uhlí se prodává v lékárně nebo v zahrádkářských potřebách a může se rozpouštět přímo ve vodě nebo se promíchá se substrátem. Výhodou aktivního uhlí je, že rostlinu posílí a zamezuje rozvoji chorob. Roztok z jedné lžičky aktivního uhlí a vody se používá jako zálivka nebo pro odstranění povrchové plísně ze substrátu, protože působí též antibakteriálně. Po aplikaci bude zamiokulkas silnější a odolnější, listy doznají vyšší pružnosti a většího lesku.

Zdroj: https://www.thesill.com/blog/how-to-care-for-zz-zamioculcas-zamiifolia
Přidat na Seznam.cz