Adorable Domestic Kitty With Copy Space

Nepříjemná onemocnění se nevyhýbají ani kočkám. Trápit je může obezita nebo ledvinové kameny

Musíte se vždy ujistit, že vaše kočka má všechna potřebná očkování. Měli byste ji také vodit na pravidelné kontroly, abyste předešli možným chorobám. Pokud zpozorujete jakékoli příznaky dostatečně rychle, nemusí být ještě příliš pozdě.

Obezita nejen u lidí

Možná si to neuvědomujete, ale obezita může mít na zdravotní stav kočky negativní vliv. Hmotnost kočky by měla být kontrolována, aby se zajistil její správný vývoj. Kočka se musí také hodně pohybovat, aby se předešlo bolesti kloubů, cukrovce nebo problémům s játry. Ano, kočky jsou také živými tvory a mohou trpět stejně jako vy. Chcete-li zkontrolovat, zda má kočka správnou hmotnost, musíte cítit její kosti a žebra pod kůží, aniž byste příliš tvrdě tlačili.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o zahradní nábytek před zimou a uskladněte ho správně

Musíte také vidět dutinu mezi pasem a boky. Kočka se musí hodně pohybovat, proto si s ní často hrajte, vyroste-li na místě s omezeným prostorem, musíte snížit kalorický obsah potravy o 30 %. Průjem a zvracení jsou běžné u koček jako u dětí. Mohou být výsledkem posledního jídla kočky, nějakého jídla nebo rostlin, které působí nepříznivě na její trávicí trakt. Pamatujte, že tyto příznaky nemůžete ignorovat a čekat, až je přejdou samy, protože mohou být také výsledkem závažnějších infekcí nebo nemocí.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci znají recept na dlouhověkost. Klíč je v jednoduché dietě, kterou může dodržet každý
Zdroj obrázku: Freepik

Nemoci zubů a dásní

Špatný dech, problémy s jídlem a změny vzhledu zubů a dásní jsou u koček častým problémem. Špatný dech může způsobit gingivitidu, a dokonce i trávicí problémy a bolesti zubů mohou vyžadovat zásah veterináře. Problémy mohou také naznačovat dásně bez barvy, červené nebo oteklé, vředy, kolísavé zuby nebo neustálé dotýkání úst tlapkou. Měli byste také dát kočkám kousací hračky, které je zbaví zubního kamene.

Onemocnění ledvin může vést k hromadění toxinů v těle kočky, protože nemocné ledviny brání toku moči. Onemocnění ledvin může být výsledkem vystavení toxinům, vysokého krevního tlaku, infekcí, rakoviny a dokonce i kamenů. Onemocnění ledvin je častější u starších koček. Příznaky jsou zvracení a průjem, hubnutí, apatie a snížená chuť k jídlu. Neměli byste ignorovat onemocnění ledvin, protože mohou vyžadovat větší léčbu, jako je dialýza nebo transplantace.

Zdroj: https://www.aspca.org/pet-care/cat-care/common-cat-diseases
Přidat na Seznam.cz