Hnojeni

Péče o pokojové rostliny není náročná, stačí znát základní pravidla, aby krásně rostly

Milujeme naše interiérové rostliny, které nám dělají radost, zdobí domov, a dokonce jsou pro naše zdraví přínosné. Ovšem mnohdy si ani neuvědomujeme, že lze v pěstování chybovat a rostlinám se přestane dařit. Stačí je příliš, nebo naopak málo zalévat, poskytnout jim méně hnojení, nebo naopak více, hnojit nesprávným hnojivem a tak dále. Jaká pravidla je třeba vzít v úvahu?

Několik pravidel zalévání rostlin

Nejlepší je používat pouze obyčejnou vodu, nejlépe však dešťovou. Pokud nemáte možnost zalévat pokojové rostliny dešťovou vodou, bude stačit, když kohoutkovou vodu necháte na noc odstát a poté s ní zalijete rostliny, pak bude vše v pořádku.

Mohlo by vás zajímat:  Posečenou trávu lze využít jako mulč, hnojivo nebo ochranu před mrazem
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokojové rostliny nesnášejí přelití, proto byste to se zaléváním neměli přehánět a před zálivkou raději zkontrolujte substrát, zda je suchý, nebo stále mokrý. Pokud jste rostlinu přelili a je velmi mokrá, použijte trochu podestýlky pro kočky. Nasypejte ji do misky pod květináč a nechte ji tam pár dní. Velmi pozorní byste měli být u azalek, orchidejí a kapradin – nemají rády velmi mokrý substrát.

Hnojení rostlin pomocí minerální vody

Nechce se vám kupovat drahé hnojivo pro pokojové rostliny? Vyzkoušejte minerální vodu. Obsahuje cenné přísady, které prospějí nejen vám, ale i vašim rostlinám. Nejlepším řešením bude čistá neperlivá voda. Pokud má bublinky, budete je muset nechat vyprchat, jinak rostlině naopak ublížíte.

Mohlo by vás zajímat:  Dát do myčky citronovou kůru zní jako bláhovost. Dokud se neukážou výsledky
Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení pomocí brambor

Stejně účinná jako minerální voda může být i voda z brambor. Po uvaření této oblíbené zeleniny vodu nevylévejte, ale naopak ji slijte bokem a nechte ji vychladnout. Jakmile bude studená, můžete s ní zalít květiny. Jedinou podmínkou je, aby voda nebyla slaná.

Hnojení pomocí sedliny a skořápek

Jíte vejce? Pokud ano, nevyhazujte skořápky, ale nadrťte je a smíchejte je s čerstvým substrátem. Tento postup hnojení se nedoporučuje pro azalky, kapradiny a orchideje. Podobným způsobem lze použít i kávovou sedlinu. Stačí ji nechat vychladnout a smíchat se substrátem, to je vše. Rostliny budou dokonale vyživené a porostou rychleji.

Zdroj: https://www.hyanniscountrygarden.com/watering-and-fertilizing-houseplants/
Přidat na Seznam.cz