Cozy Home Background With Dried Flowers Vase Interior

Živé rostliny patří do každého interiéru. Jak z nich vytvořit úžasnou dekoraci?

V posledních letech si lidé mnohem více uvědomují, že živé rostliny by měly být nedílnou součástí každého domova. Vypadají krásně a budou živou dekorací u vás doma. Jejich kouzlo je neodolatelné a můžete s nimi úžasně experimentovat. Jak je začlenit do svého domova?

Květinová stěna oživí celý pokoj

Každý nábytek můžete využít jako místo pro další květiny. Nezáleží na tom, jestli máte doma krásné komody s dvířky, knihovnu nebo police na stěnách. Vertikální zahradu si můžete snadno vytvořit v jakémkoli prostoru. Postačí, když nad skříňku dáte pár polic nebo využijete naplno regál.

Pro živou stěnu můžete velmi jednoduše využít také obyčejnou paletu. Na internetu najdete nespočet inspirace, podle které můžete postupovat. Na paletu můžete zavěsit květináče nebo truhlíky, ve kterých budete pěstovat kvetoucí i nekvetoucí rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Čisté dlažební kostky jsou vizitkou každého domu. Několik kroků je zbaví mechu i plevele

Využijte naplno prostor svého domova

Pro umístění květináčů můžete klidně využít i strop místnosti. V posledních letech jsou závěsné květináče velmi populární. Květináče zavěšené do macramé budou působit velmi boho a přírodním vzhledem. A přinesou vám uvolněný styl, který jistě u sebe doma uvítáte.

Tento styl pěstování se samozřejmě hodí pro menší rostliny. A využít ho můžete také pro menší rostliny s převisem. Toto uskupení si užijete hlavně kolem křesla na čtení. Dobrou knihu si užijete nejen v pohodlném křesle, ale také obklopeni živými rostlinami.

Mohlo by vás zajímat:  Asparágus poroste dobře na světle, potřebuje také pravidelné hnojení

Netradiční formy pěstování pokojových rostlin

Existuje mnoho netradičních rostlin, které můžete doma pěstovat. Patří mezi ně např. japonské bonsaje, které vypadají jako miniatury běžných stromů. Kromě toho si ale můžete zvolit také netradiční způsob pěstování, který bude vypadat v interiéru jedinečně. Jedná se hlavně o:

  • kokedama,
  • aerárium,
  • DIY květináče,
  • živé obrazy.

Nejkrásnější jsou malé skleněné domky s rostlinami uvnitř, které můžete umístit na konferenční stolek. Anebo skleněné, závěsné nádoby s rostlinami. Aerárium může mít mnoho podob a velikostí. Vyberte si variantu, která se vám bude nejvíce líbit, a můžete začít experimentovat. Pěstování tímto způsobem není náročné, ale je většinou vhodné jen pro malé rostlinky.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat vánoční hvězdu

Mechové obrazy na stěnách

Chcete-li do interiéru něco doopravdy jedinečného, zvolte si mech. Lesní mech v podobě obrazu nebo mechové koule vypadají nádherně, mají tmavě zelenou barvu a jejich pěstování není příliš náročné.

Ideální jsou hlavně do ložnice, kde není příliš mnoho světla. Umístit je můžete nad postel nebo vedle rohové skříně do ložnice. Obecně platí, že mech nepotřebuje hodně světla, takže se hodí i do tmavších koutů nebo místností. Přežije i tam, kde se jiných rostlinám nikdy nedaří.

Přidat na Seznam.cz