Svestky

Zdravé a lahodné švestky jsou to pravé pro dokonalou pokožku. Vyhladí pleť a zklidní podráždění

Švestky jsou luxusní ovoce, které se hodí nejen do koláčů a povidel, ale také je můžete použít při péči o svou pokožku. Toto fialové ovoce obsahuje vitaminy C a K, které podporují imunitní systém a také průtok krve. Budete se tak cítit mnohem zdravěji.

Švestky pomohou vyhladit pokožku

Švestky kromě vitaminů obsahují také antioxidanty a ovocné kyseliny, které pomáhají pokožce omládnout. Proto se nebojte švestky používat při péči o pleť. Vyrobit si z nich můžete skvělou masku, která pleť vyhladí a omladí a budete se cítit mnohem lépe. Nejdříve si očistěte a umyjte švestky, na pleťovou masku stačí tři.

Mohlo by vás zajímat:  Sezona jahod se blíží, ne každý si je však může dopřát. Mohou zhoršit alergie i srdeční choroby
Zdroj obrázku: Freepik

Můžete je jen rozmačkat vidličkou. Nasypte k nim ovesné vločky s mlékem a vytvořte hustou pastu, která bude dobře na obličeji držet. Nakonec dejte ještě lžičku medu a důkladně promíchejte. Takto připravené naneste na obličej a krk, nechte 20 minut působit a nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Švestkový olej se těší v posledních letech velké oblibě

Vyrobit si doma můžete ještě jeden druh masky. Rozmačkejte dvě zralé švestky, které předtím vypeckujte. Přidejte lžíci rozšlehaného vaječného bílku a nakonec několik kapek citronové šťávy. Masku promíchejte, naneste na obličej a nechte působit 15–20 minut. Nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Banány jsou bohaté na vitamíny a vlákninu, lidé s nemocnými ledvinami by je ale jíst neměli
Zdroj obrázku: Freepik

Oblíbený je také švestkový olej. Můžete ho použít jako balzám na rty, protože skvěle funguje a navíc také chutná. Lze ho nanést rovněž na kruhy pod očima nebo vrásky. Olej ale může být nejen ze švestek, ale také z meruňkových jader, broskví nebo třešní. Švestkový olej na pokožce nenechá mastný film, a přitom stačí několik kapek a budete mít osvěžený celý obličej. Navíc krásně voní, snadno se roztírá a můžete ho použít nejen na obličej, ale ženy mají zkušenosti také s nanášením po holení nohou, protože olej nohy příjemně ochladí a zklidní citlivější pokožku.

Zdroj: https://www.beautifulhameshablog.com/amazing-benefits-of-plums-for-skin-hair-and-health/
Přidat na Seznam.cz