White Chemical Fertilizer Kid Hand Prepare Rice Field

Zapomeňte na drahé pesticidy z obchodu, stejně dobře poslouží domácí metody

Každá rostlina potřebuje péči, ale i přes veškerou snahu se může stát, že ji napadnou škůdci. Jako první nás napadne zajít do obchodu pro pesticid. Ale pozor! Kupovaný pesticid není vhodný pro životní prostředí a už vůbec ne pro naše zdraví. Zkuste použít přípravky, které nejsou chemické a máte je jistě doma. Skvělou službu prokáže česnek nebo droždí. 

Česnek proti škůdcům

Z této vynikající zeleniny lze připravit extrakt, který bude bojovat s mšicemi, molicemi, ale i s plísněmi a houbami. Oloupejte 200 gramů česneku a rozmačkejte ho, prolisujte nebo nakrájejte. Česnek zalijte deseti litry vody. Poté vodu s česnekem promíchejte, roztok uzavřete a skladujte v temnu po 24 hodin. Po jednom dni sceďte tekutinu a nalijte ji do lahve s rozprašovačem, pomocí které tekutinu nanesete na rostliny na zahradě i doma v květináči. Ošetření opakujte jednou týdně, dokud potíže nevymizí.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky rády nosí domů úlovky. Většina majitelů reaguje špatně a ztrácí důvěru svého mazlíčka
Zdroj obrázku: Pixabay

Odvar z česneku

Tento způsob přípravy zajistí, že výsledek bude ještě účinnější. Smíchejte stejné množství se stejnými litry vody a nechte louhovat 24 hodin. Po této době odvar vařte 20 minut. Nechte tekutinu vychladit a můžete aplikovat. Zde je výhoda, že odvar můžete uschovat v lednici na jiný den. Skladujte až dva měsíce.  

Zdroj obrázku: Pixabay

Droždí proti škůdcům

Droždí bude účinné proti houbovým chorobám, jako je plíseň, hniloba a jiné. Nejčastěji ji můžeme využít pro ochranu jahod, okurek, rajčat, ale i paprik. Připravte si 100 gramů droždí a půl litru mléka. Promíchejte, aby se droždí rozpustilo a smíchejte tekutinu s deseti litry vody. Do roztoku přidejte jednu polévkovou lžíci tekutého mýdla. Postřik byste měli aplikovat jednou týdně, kdy neprší a není vítr. 

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemný pocit pálení a bolest na hrudi jsou jen začátek. Reflux je nutné řešit včas

Hnojivo

Hnojivo z droždí může být také použito pro výživu a posílení rostlin. K přípravě budete potřebovat sto gramů droždí a deset litrů vody. Vše promíchejte, dejte na hodinu odležet a můžete použít. Rostliny postříkejte, nebo ještě lépe roztokem přímo zalijte. 

Fermentované droždí

Připravte si stejné množství droždí do kýblu a zasypte ho jednou sklenicí cukru. Po dvou hodinách vykvašené droždí zalijte deseti litry vody, promíchejte a dejte na tmavé místo na deset dní kvasit. Hotový roztok se musí ředit – jedna sklenice na deset litrů vody.  

Zdroj: https://dengarden.com/gardening/How-to-Take-Care-of-your-Flower-Plants
Přidat na Seznam.cz